Wypieki #2

17 czerwca 2017 22:23 / 4 osobom podoba się ten post
Kama84

Już sobie twój przepis Liso cyknęłam zdjęciem i zrobię przy okazji, piec chyba godz w 180/160 , ciekawe czy na normalnej blaszce wyjdzie/czy cienka podeszwa nie będzie/ czy musi być tortownica? tak myślę, że spód z ciastek można zrobić albo kruchy i dodac np. skórkę z pomarańczy albo rodzyny... :hejka:

Można spód kruchy zrobić, dodać olejek pomarańczowy lub tym podobne, jak kto woli,,,Lepiej piec  w tortownicy.
. Przepis już sprawdzony he, hee . Pyszny jest [ był bo zjedzony już  ] i pulchny .   p.s łyżka proszku do pieczenia, nie zapomnij!
17 czerwca 2017 23:38 / 2 osobom podoba się ten post
hehe , jakbym otworzyła cukiernię to pewnie czekałaby mnie śmierć, z przejedzenia.   A ja po prostu lubię piec ciasta, trochę gotować , lubię karmić ,ale ponad wszystko lubię jeść    
22 czerwca 2017 22:52 / 6 osobom podoba się ten post
Pochwalam sie jeszcze drozdzowym z truskawkami!!!  Zdjecie chu...jowe ale smakowalo. 
23 czerwca 2017 22:36 / 2 osobom podoba się ten post
Dawaj przepis,tylko ,żeby był łatwy.Wypiekam,a i owszem,ale drożdżowe , nie bardzo,a lubię.
24 czerwca 2017 18:51 / 3 osobom podoba się ten post
Ciasto drożdżowe / proste i zawsze się udaje/ Wsypać do miski po kolei: 2 szkl mąki, rozkruszyć 10 dag drożdży, 1 szkl mleka letniego, 4 jaja (ja daję 5 ) ubite z niepełną szkl cukru i opakowaniem cukru waniliowego, 1 szkl oleju, 2 szkl mąki + szczypta soli. Odstawić na 2 godz w ciepłe miejsce i przykryć ściereczką. Następnie dokładnie wyrobić ręką z dodatkowo ok 1 szkl mąki. Na blachę, owoce, kruszonka. Kruszonka- pół kostki margaryny, pół szkl mąki, 2 łyżki cukru + ewent cukier waniliowy. (ja zwiększam dawkę wszystkiego, żeby kruszonki było więcej). Zagnieść razem. Piec ok 180 C , 40 min. Termoobieg 30 min. 
24 czerwca 2017 18:53 / 2 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

Dzisiejszy sernik

Smaku sobie narobiłam,niepotrzebnie tu zajrzałam...Wygląda pysznie,pewnie też tak smakuje.
24 czerwca 2017 19:20 / 3 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Smaku sobie narobiłam,niepotrzebnie tu zajrzałam...Wygląda pysznie,pewnie też tak smakuje.

24 czerwca 2017 20:08 / 2 osobom podoba się ten post
Alaska

Dawaj przepis,tylko ,żeby był łatwy.Wypiekam,a i owszem,ale drożdżowe , nie bardzo,a lubię.:-)

Przepis jest latwy i to bardzo ino trza miec troche cierpliwosci.

Ciasto drozdzowe
2 szklanki maki
1 szklanka cieplego mleka
10 dag drozdzy
1/5 szklanki cukru
4 jaja ubijamy zoltko z bialkiem
2 szklanki maki
1/2 szklanki oleju
2 cukry waniliowe
Wszystkie skladniki klade w kolejnosci warstwami do miski jedno na drugim i nie mieszam tylko zostawiam na 2 godziny.
Po 2 godzinach dopiero mieszam lyzka drewniana albo plastikowa, wymieszane klade na blache i czekam z kwadrans to ciasto podrosnie trocha i klade na nim truskawki.
Jeszcze robie kruszonke i sypie na gore ciasta
1/2 kostki margaryny albo masla
1/2 szklanki cukru
1 szklanka maki
1 cukier waniliowy
To wyrabiam na drobne kruszyny i posypuje cale ciasto, w piekarniku 175 stopni pieke 50 minut.Smacznego 
25 czerwca 2017 14:47 / 7 osobom podoba się ten post
Drugi raz w zyciu udalo mi sie upiec jajka na twardo. Podaje przepis.
2 jajka
troche wody
odrobina soli.

Jajka przelozyc do garnka,zalac zimna woda,dodac sol w celu zapobiegania pekaniu skorupek.
Gotowac na malym ogniu ok. 40 min. Najlepiej zapomniec,ze sie je wstawilo. Gdy uslyszysz dziwne odglosy przypominajace halas po eksplozji granatow to znaczy ,ze jaja sa gotowe.
Garnek moze byc do wyrzucenia.
Polecam!
25 czerwca 2017 15:49 / 6 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Drugi raz w zyciu udalo mi sie upiec jajka na twardo. Podaje przepis.
2 jajka
troche wody
odrobina soli.

Jajka przelozyc do garnka,zalac zimna woda,dodac sol w celu zapobiegania pekaniu skorupek.
Gotowac na malym ogniu ok. 40 min. Najlepiej zapomniec,ze sie je wstawilo. Gdy uslyszysz dziwne odglosy przypominajace halas po eksplozji granatow to znaczy ,ze jaja sa gotowe.
Garnek moze byc do wyrzucenia.
Polecam!

Jajka to małe miki.Lat do tyłu ok.25 -26 będąc szczęśliwą posiadaczką bliźniaków,urobioną po kokardę,robiłam kompot z wiśni.
Późną porą (jak bźdźągwy już spały) nastawiłam cały wielgachny gar słoików do pasteryzacji...no i mi się usnęło.
Cóż to było za widowisko, eksplozja obudziła wszystkich, kuchnia do remontu, na dodatek nie moja,bo wtedy jeszcze mieszkaliśmy z teściami.Wydaje mi się ,że teściowa do dziś ma anse,za tapetę z Pewexu hi,hi
26 czerwca 2017 15:42 / 11 osobom podoba się ten post
Dzisiejsze piaskowe z truskawkami. Nieprzekrojone, bo jeszcze gorące.
Pieczone z przeszkodami.
Okazało się,że forma raczej za mała. Nie wypłynęło, ale groźnie było. W dodatku piekło się dwa razy dłużej niż powinno.
Aż boję się przekroić 



26 czerwca 2017 15:46 / 4 osobom podoba się ten post
basiaim

Dzisiejsze piaskowe z truskawkami. Nieprzekrojone, bo jeszcze gorące.
Pieczone z przeszkodami.
Okazało się,że forma raczej za mała. Nie wypłynęło, ale groźnie było. W dodatku piekło się dwa razy dłużej niż powinno.
Aż boję się przekroić :nerwowa kucharka:



Fajnie wygląda, nie strachaj, nawet jak będzie zakalec to niemiaszki uwielbiaja takie ciasta. 
Napisz przepis, może i ja bym w końcu coś upiekła. 
26 czerwca 2017 15:55 / 5 osobom podoba się ten post
basiaim

Dzisiejsze piaskowe z truskawkami. Nieprzekrojone, bo jeszcze gorące.
Pieczone z przeszkodami.
Okazało się,że forma raczej za mała. Nie wypłynęło, ale groźnie było. W dodatku piekło się dwa razy dłużej niż powinno.
Aż boję się przekroić :nerwowa kucharka:



Elegancko wygląda , jak by co w środku nie tak, ubijesz śmietany i będzie prima.
26 czerwca 2017 16:02 / 7 osobom podoba się ten post
Barbara48

Fajnie wygląda, nie strachaj, nawet jak będzie zakalec to niemiaszki uwielbiaja takie ciasta. 
Napisz przepis, może i ja bym w końcu coś upiekła. 

Proszę bardzo, bardzo proste ciasto.

250 dag masła
1 szklanka cukru (ja dałam mniej)
3 jajka
2 szklanki mąki pszennej
torebka budyniu śmietankowego
2 łyżeczki proszku do pieczenia

Masło utrzeć z cukrem dodając stopniowo jajka.
Gdy masa będzie gładka dodać resztę składników, wymieszać.
Na blaszkę wyłożyć połowę ciasta. Ułożyć owoce. Przykryć pozostałym ciastem.
Piec 45 minut w temp. 160 stopni. 

Przekrojone:

26 czerwca 2017 20:52 / 6 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Drugi raz w zyciu udalo mi sie upiec jajka na twardo. Podaje przepis.
2 jajka
troche wody
odrobina soli.

Jajka przelozyc do garnka,zalac zimna woda,dodac sol w celu zapobiegania pekaniu skorupek.
Gotowac na malym ogniu ok. 40 min. Najlepiej zapomniec,ze sie je wstawilo. Gdy uslyszysz dziwne odglosy przypominajace halas po eksplozji granatow to znaczy ,ze jaja sa gotowe.
Garnek moze byc do wyrzucenia.
Polecam!

Ty uważaj z tymi jajkami bo większośc naszych pdp pamięta jeszcze co takie dżwięki oznaczają,żebyś nie skończyła z nocnikiem na głowie pod łózkeim z pdp...

Zeby było w temacie,dziś pierwszy raz zrobiłam naleśniki z kaszy jaglanej z tego przepisu:

Składniki:

ugotowana kasza jaglana (ok. 10 sporych łyżek),
mleko ryżowe lub woda (1 szklanka),
skrobia kukurydziana (ok. 6 łyżek),
jajo (niekoniecznie),
nierafinowany olej, np. kokosowy (3-4 łyżki) w postaci płynnej,
woda.

Wykonanie:
Ostudzoną kaszę zmiksuj z dodatkiem mleka (wody), skrobi, oleju i jajka (niekonieczne). Masa powinna być bardzo gładka, dość płynna, ale nieco bardziej gęsta od zwykłej naleśnikowej.
Oleju do smażenia użyj tylko do pierwszego naleśnika (odrobiną tylko spryskując patelnię). Resztę usmaż bez tłuszczu. Wylewaj niewielką ilość masy na patelnię i rozprowadzaj, ruszając naczyniem na boki. Odczekaj, aż placek „podeschnie” z wierzchu, następnie lekko podważaj boczki placka i z wyczuciem obracaj na drugą stronę (jeśli naleśniki, mimo przyrumienienia, rozpadają się, należy do pozostałego ciasta dodać więcej skrobi).
Z tej porcji usmażysz około 10-12 naleśników. Podawaj z owocami lub dżemem bez cukru.


Wyszły pyszne,można je robić na słodko lub na ostro.