Wypieki #2

15 kwietnia 2017 23:14 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Moja droga ,raczej bedę walczyć jak lew ,żeby mi chociaż resztki zostawili:):):):)Coś tam uszczknę,ale wolę bigos jak mam wybór:)

Hahaha...
Mój Syn na pytanie, jakie ciasto by chciał - odpowiedział, że takie z dużą ilością mięska....
15 kwietnia 2017 23:17 / 2 osobom podoba się ten post
Benita

Hahaha...
Mój Syn na pytanie, jakie ciasto by chciał - odpowiedział, że takie z dużą ilością mięska....

Babka ziemniaczana z boczkiem i kiełbaską:)To też pochodzi pod wypieki:):):):)
16 kwietnia 2017 10:05 / 7 osobom podoba się ten post
Mycha

Hmm hmm nie wiem co powiedzieć :flirt: ja też upiekłam w Bäckerei dwa małe kawałki ciasta, każdy inny. Leń też człowiek.

Upiekłam sernik.Raczej tu nie piekę.Dużą tortownicę.Zjadłam kawałek .Zostały się dwa kawałeczki.
Tak im smakował ,że syn Pdp dopominał się o dokładkę.hmm.
16 kwietnia 2017 10:57 / 4 osobom podoba się ten post
teresadd

Upiekłam sernik.Raczej tu nie piekę.Dużą tortownicę.Zjadłam kawałek .Zostały się dwa kawałeczki.
Tak im smakował ,że syn Pdp dopominał się o dokładkę.hmm.

Pdp nie ma żadnych blach czy foremek do pieczenia. Musiałabym je najpierw kupić ale aż tak się starać nie będę. Nie ma to nie ma. Poza tym tylko my dwie tu jesteśmy. Czasami wpada wnuczek ale to już inna historia.  
17 kwietnia 2017 18:02 / 9 osobom podoba się ten post
 Upielkam jablecznika i sernika a ze zdjecia juz moga robic to wstawiam i nawet nie pytajcie ile mi w dooopie przybylo Nie zdazylam zdjec zrobic a juz napocztete najbardziej ulubione przypalone boki.
17 kwietnia 2017 19:26 / 1 osobie podoba się ten post
Do Ewy Centry ------- Serniczek lepszy . Ale oba jak malowane. Ja po przypalonym mam zgagę : /
17 kwietnia 2017 19:45 / 5 osobom podoba się ten post
Mycha

Pdp nie ma żadnych blach czy foremek do pieczenia. Musiałabym je najpierw kupić ale aż tak się starać nie będę. Nie ma to nie ma. Poza tym tylko my dwie tu jesteśmy. Czasami wpada wnuczek ale to już inna historia.  

Ja tu też piekę od wielkiego dzwonu. Mam jedną starą foremkę, którą córka Pdp podarowała na moją prośbę bo nie było zadnej.
Na Święta nic nie piekłam a ciągle ktoś jakieś ciasto przynosił. Dziś synowa też przyjechała z ciastem. Jedno mi bardzo smakowało i miałam nadzieję, że zostanie trochę na jutro do kawy ale ktoś zajumał......Pewnie wnuczka.....
17 kwietnia 2017 20:10 / 3 osobom podoba się ten post
EwaR65

 Upielkam jablecznika i sernika a ze zdjecia juz moga robic to wstawiam i nawet nie pytajcie ile mi w dooopie przybylo :lol3: Nie zdazylam zdjec zrobic a juz napocztete najbardziej ulubione przypalone boki.

Identyczny sernik piekła moja ex teściowa,też mi smakował bardzo,ale ona dawała połowę mniej sera i było to bardziej kruche ciasto niż sernik..Twoje wygląda pysznie.
17 kwietnia 2017 20:22 / 3 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Identyczny sernik piekła moja ex teściowa,też mi smakował bardzo,ale ona dawała połowę mniej sera i było to bardziej kruche ciasto niż sernik..Twoje wygląda pysznie.

O to dziekuje bardzo mi milo. Mam przepisy w kajecie to wolnej chwili zapisze tutaj.
17 kwietnia 2017 20:27 / 2 osobom podoba się ten post
Kama84

Do Ewy Centry ------- Serniczek lepszy :je babeczke: . Ale oba jak malowane. Ja po przypalonym mam zgagę : /

Kama dziekuje bardzo aaaaaaaa na zgage manti
17 kwietnia 2017 21:15 / 1 osobie podoba się ten post
Tobia to wysle nawet na @@ zara musze przepisac.
17 kwietnia 2017 21:30 / 2 osobom podoba się ten post
EwaR65

Kama dziekuje bardzo aaaaaaaa na zgage manti :-)

a idź w ciul z Manti. Język potem cały poszarpany jakby papierem ściernym przejechał , wolę mleczko z lat 80 tych. Jak dawniej babcia piła . Trza kupić 
17 kwietnia 2017 21:35 / 4 osobom podoba się ten post
Jablecznik
kruche ciasto
4,5 szkl. maki, 1,5 kostki margaryny, 1,5 szkl. cukru, 5 zoltek, 2 cale jaja, 1,5 lyzeczki proszku do pieczenia.
Wyrobione ciasto podzielic na pol i do lodowki na 2 godziny.Wyrabiajac pamietac na poczatku zrobic tak- do maki dac kawalki margaryny i siekac wszystko.
Po 2 godzinach wyciagnac jedna polowke ciasta i zetrzec na tarce bezposrednio na blache i piec na zloty kolor przez 15 do20 minut. Po ostudzeniu posypuje to ciasto 1/3 szkl. bulki tartej, na to jablka a na jablka scieram druga polowke ciasta z lodowki, piec godzine w 180 stopni. Jablka kupuje w tych wiekszych sloikach a dodaje cynamon i pol szk. cukru i fertig. 
17 kwietnia 2017 21:40 / 1 osobie podoba się ten post
Kama84

a idź w ciul z Manti. Język potem cały poszarpany jakby papierem ściernym przejechał , wolę mleczko z lat 80 tych. Jak dawniej babcia piła . Trza kupić :super:

Hahahahahaha!!! w ciul bym se chetnie poszla
17 kwietnia 2017 22:11
Sernik
Ciasto
2 lyzki kakao, 3 szkl. maki, 2 lyzeczki proszku do pieczenia, pol szkl. cukru, 1 margaryna, 3 zoltka.
Wszystko wyrabiamy  w misie i wkladamy do lodowki tyz na 2 godziny. Ciasto ma sie rozumiec dzielimy na pol.
Po 2 godzinach jedna polowke ciasta scieram na tarce bezposrednio na blache i pieke 15 do 20 minut. Po ostudzeniu nakladam ser,na ser druga polowke ciasta z lodowki przecieram na tarce.
Pieke godzine i 25 minut jak trza dluzej to daje na gore pergamin. 180 stopni.

Masa serowa
1,5 kg poltlustego sera, 1 i 3/4 szkl. cukru lub cukru pudru, kostka margaryny ma byc roztopiona i ostudzona tak bedzie najlepiej, 1 opakowanie budyniu waniliowego, 1 czubata lyzeczka proszku do pieczenia, cukier waniliowy albo tyz olejek waniliowy, 10 jaj osobno zoltka i osobno bialka.
Ubijamy na sam wpierw zoltka z cukrem, dodajemy to do sera do tego wsypac budyn, wlewamy roztopiona margryne. Mieszamy i dodajemy proszek do pieczenia, cukier wanil a na koniec ubite bialko.
Wsio