Wypieki #2

08 lutego 2017 19:00 / 1 osobie podoba się ten post
Nie  na pewno. przepraszam 3dkg drozdzy i jak tu mozna na mnie polegać
08 lutego 2017 19:33 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

Placek drożdzowy:
przepis na 1 blaszkę / ja podwoiłam/
- 400 gram mąki
- 2 żółtka plus 1 całe jajo
- 1 szkl. mleka
- 100 gr masła
- 30dkg drozdzy
- 70 gr. cukru
Mąkie przesiac do miski dodać ubite jaja z cukrem, rozpuszczone masło,/ drozdze rozpuszczone w 1/2 szkl. mleka z 1 łyżką cukru i  1 łyzką maki/ wlac do ciasta. Ciasto dobrze wyrobic odstawic na 30 min. niech urosnie, pózniej na blaszki/ ja wykładam papierem i piec 40 min w 180 st.
kruszonka:
- 60 gr. masła
- 100gr. mąki
- 60 gr. cukru
zagnieśc i rozkruszyc na placki posmarowane białkiem:)

Produkty muszą być w tem.pokojowej,mleko można leciutko podgrzać,to rady mojej mamy.Tęsknię za jej drożdżowymi ciastami a przepis prawie taki sam,można robić z tego ciasta nadziewane bułeczki
19 lutego 2017 11:12 / 2 osobom podoba się ten post
Energia mnie rozpiera od rana. 
Nawet ciacho dla Pdp zrobilam 
19 lutego 2017 11:13 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Popełniłam dziś tort schwardzwaldzki dla mojego pdp. Jutro kończy 84 lata.

Ivciu cudny tort :)
Jak moglam przegapic? 
19 lutego 2017 14:16 / 1 osobie podoba się ten post
Popełniłam jabłkowiec:)Potrzeba na niego bardzo dużą blaszkę,u mnie w największej tortownicy.
1 nietopiona margaryna
1,5 szkl.cukru
ZMIXOWAĆ
4 całe jaja
WRZUCAĆ KOLEJNO PODCZAS MIXOWANIA
3szkl.mąki
TAK SAMO KOLEJNO I MIXOWAĆ
1łyżeczka proszku do piecz.
Mleko,dolewać do momentu aż masa w misce będzie jak gęsta śmietana/w pierwotnym przepisie było 6 łyżek mleka ,ale to za mało:(/
Połowę ciasta wylać na blachę/u mnie wyłożona papierem do piecz/ na to starte na grubych oczkach jabłka,ok.1,5 kg.Jak mam to do jabłek dodaję rodzynki albo wiórki kokosowe,ew.cynamon.Przykryć pozostałą częścią ciasta.Wkładać do piekarnika nagrzanego do 170 stopni i piec przynajmniej 1,5 godz.,to w gazówce-w elektrycznym nie piekłam,więc nie wiem czy dłużej czy krócej trzeba.Ciasto rośnie wściekle i jest go bardzo dużo:):):)Posypać po ostygnięciu cukrem pudrem.Smacznego:)
19 lutego 2017 15:30
kasia63

Popełniłam jabłkowiec:)Potrzeba na niego bardzo dużą blaszkę,u mnie w największej tortownicy.
1 nietopiona margaryna
1,5 szkl.cukru
ZMIXOWAĆ
4 całe jaja
WRZUCAĆ KOLEJNO PODCZAS MIXOWANIA
3szkl.mąki
TAK SAMO KOLEJNO I MIXOWAĆ
1łyżeczka proszku do piecz.
Mleko,dolewać do momentu aż masa w misce będzie jak gęsta śmietana/w pierwotnym przepisie było 6 łyżek mleka ,ale to za mało:(/
Połowę ciasta wylać na blachę/u mnie wyłożona papierem do piecz/ na to starte na grubych oczkach jabłka,ok.1,5 kg.Jak mam to do jabłek dodaję rodzynki albo wiórki kokosowe,ew.cynamon.Przykryć pozostałą częścią ciasta.Wkładać do piekarnika nagrzanego do 170 stopni i piec przynajmniej 1,5 godz.,to w gazówce-w elektrycznym nie piekłam,więc nie wiem czy dłużej czy krócej trzeba.Ciasto rośnie wściekle i jest go bardzo dużo:):):)Posypać po ostygnięciu cukrem pudrem.Smacznego:)

Kasiu, może być masło?
Acha i jeszcze jedno, daje się zmiksować kostka masła z cukrem? Ja mam stary mikser do dyspozycji ze starego typu trzepaczkami i jakoś trudno mi to wyobrazić sobie. No chyba, że masło bardzo miękke ma być.
19 lutego 2017 16:49
doda1961

Kasiu, może być masło?
Acha i jeszcze jedno, daje się zmiksować kostka masła z cukrem? Ja mam stary mikser do dyspozycji ze starego typu trzepaczkami i jakoś trudno mi to wyobrazić sobie. No chyba, że masło bardzo miękke ma być.

Da się, ale lepiej weź cukier puder, i tak, masło musi byc miękkie :).

A Kasia to chyba wklejała ten przepis, co ;) :P?
19 lutego 2017 17:44 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

Kasiu, może być masło?
Acha i jeszcze jedno, daje się zmiksować kostka masła z cukrem? Ja mam stary mikser do dyspozycji ze starego typu trzepaczkami i jakoś trudno mi to wyobrazić sobie. No chyba, że masło bardzo miękke ma być.

Może być:)Ja kroję kostkę na kawałeczki i mixuję.Wyjmuję z lodówki troche wcześniej ,ale nie musi być super miękkie.
19 lutego 2017 17:46 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Może być:)Ja kroję kostkę na kawałeczki i mixuję.Wyjmuję z lodówki troche wcześniej ,ale nie musi być super miękkie.

Kasiu, i Ty, strażniczka polszczyzny "mixujesz" :D ;)?!?
19 lutego 2017 19:32 / 1 osobie podoba się ten post
salazar

Kasiu, i Ty, strażniczka polszczyzny "mixujesz" :D ;)?!?

Ha ha,Salazarku,strażniczko Kasi:)MIX bardziej mi sie podoba niż MIKS:)Dlatego:):))MIX to wtręt angielski:):):)Poprawnie jest oczywiście miksować:)Przecież wiem:)
19 lutego 2017 20:40 / 3 osobom podoba się ten post
kasia63

Ha ha,Salazarku,strażniczko Kasi:)MIX bardziej mi sie podoba niż MIKS:)Dlatego:):))MIX to wtręt angielski:):):)Poprawnie jest oczywiście miksować:)Przecież wiem:)

A ja wiem, że wiesz, dlatego się zdziwiłam i myślałam, że było kopiuj - wklej :). Mnie jest nawet trudno to napisać, ale ok, każdy ma swoje słabostki, nawet nieustraszona następczyni Romany ;) :D.
25 lutego 2017 14:51
margaritka59

To masa cukrowa, bez migdałów , sama ją robiłam :tanczy:

Wygląda jak szmatka ))To znaczy, jak nakrycie na stół.
15 marca 2017 09:30 / 4 osobom podoba się ten post
Szalony popapraniec
 
ciasto:
- 4 duże jajka wielkość L
- 1 szkl. cukru
- 1 szkl. mąki
- 1/4 szkl. oleju
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- 1 łyżka kakao
- pół szklanki zmielonych orzechów ( u mnie ziemne niesolone)
- 2 łyżki cappucino smak orzechowy
 
masa:
- 1/2 l mleka 3,2%
- 2 budynie śmietankowe
- 150 g margaryny
- 1/2 szkl. cukru pudru
 
Białka ubić na sztywno ze szczyptą soli, dodawać stopniowo cukier. Mieszając dodawać po żółtku, następnie po łyżce mąki wymieszanej z proszkiem do pieczenia, dodać olej. Wszystko razem wymieszać.
Ciasto podzielić na 3 równe części. Do 1 dodać kakao i wymieszać, do 2- zmielone orzechy i cappucino a do 3- wiórki kokosowe, również wymieszać. Małą kwadratową blachę wyłożyć papierem do pieczenia, wylać kolejno każdą część ciasta i delikatnie zamieszać w różne strony patyczkiem/ widelcem. Piec w piekarniku gazowym z termoobiegiem w 165 C 30-35 min.
Budyń ugotować w 1/2 l mleka. Gdy wystygnie do miski włożyć margarynę i utrzeć z cukrem pudrem, stopniowo dodając budyń- po 1 łyżce. Masa powinna być jednolita.
Przeciąć placek na pół, nasączyć obie połówki np. przegotowaną wodą z cukrem i spora ilością soku z cytryny. 1 placek posmarować kremem i przykryć drugim. Polać polewą i posypać wiórkami kokosowymi.
Smacznego :)
15 marca 2017 09:53 / 1 osobie podoba się ten post
Tego Popaprańca to sama tak nazwałaś? :)))
15 marca 2017 10:22 / 1 osobie podoba się ten post
W sumie to nawet wygląda jak popapraniec, ale bardzo apetyczny popapraniec. :D