Zerwanie umowy

11 czerwca 2017 23:04 / 5 osobom podoba się ten post
ania37

Tak jak piszesz_mając doświadczenie_uwierzyłas,że Pan z Demencją i Parkinsonem pójdzie na basen pływać ?

Miałąm dopisać-uprzedziłaś:)Jowitko,z całym szacunkiem,gdybyś była zieloniutka świeżynka to ok,masz prawo nie wiedzieć nic o tych chorobach ,ale żadna doświadczona opiekunka na taki opis nabrać się nie da, a przynajmniej 3x zastanowi nad nim.Wszędzie tam ,gdzie kasa jest "zbyt" duża  a opis PDP"zbyt" piekny trzba kurcze pomyślec gdzie jest haczyk...Teraz juz po ptokach ,ale co zrobiłaś ,żeby się uwolnić od tego zlecenia i jak zareagowała rodzina pacjenta oraz agencja?Opis tak drastycznie niezgodny z prawda to podstawa do natychmiastowego wypowiedzenia zlecenia i powrotu do domu!
11 czerwca 2017 23:10 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Zgłosiłaś,wypowiedziłaś umowę natychmiast?Agencja co na to?

Agencja jest na biezaco z moimi problemami z mojego prywatnego telefonu do nich dzwone.JAK ZGLOSIC, WYPIWIEDZIEC UMOWE NATYCHMIAST? I OBY TO WSZYSTKO PRAWNIE.L....,.,,
11 czerwca 2017 23:18 / 5 osobom podoba się ten post
jowita.

Agencja jest na biezaco z moimi problemami z mojego prywatnego telefonu do nich dzwone.JAK ZGLOSIC, WYPIWIEDZIEC UMOWE NATYCHMIAST? I OBY TO WSZYSTKO PRAWNIE.L....,.,,

Normalnie.Piszesz wypowiedzenie umowy zlecenia w trybie natychmiastowym w związku z całkowitą niezgodnościa podanego przez agencję opisu miejsca pracy ze stanem faktycznym,tj.zastanym na miejscu.Opisujesz jak zachowuje się podopieczny,podkreślasz,że czujesz się zagrożona  i zjeżdżasz w terminie jaki podasz w wypowiedzeniu.Jesli boisz się to zrobić,a podejrzewam ,ze tak właśnie jest to zadzwon do pani Sylwii Timm=ona pomaga opiekunkom w podobnych sprawach.Albo napisz meila do niej.A właśnie dlaczego do kontaktów z agencją musisz uzywać prywatnego telefonu?Jak zachowuje się wobec tej całej sytuacji rodzina pacjenta?Molestowanie ,nawet przez osoby chore jest w D piętnowane,zagroź ,że zgłosisz na policję ,rób foty,nagrywaj zachowania.I działaj!

 http://www.pogranicze.de/mieszkac-w-niemczech/73-przydatne-informacje/1389-poradnie-dla-oszukanych-pracownikow
11 czerwca 2017 23:44 / 3 osobom podoba się ten post
kasia63

Miałąm dopisać-uprzedziłaś:)Jowitko,z całym szacunkiem,gdybyś była zieloniutka świeżynka to ok,masz prawo nie wiedzieć nic o tych chorobach ,ale żadna doświadczona opiekunka na taki opis nabrać się nie da, a przynajmniej 3x zastanowi nad nim.Wszędzie tam ,gdzie kasa jest "zbyt" duża  a opis PDP"zbyt" piekny trzba kurcze pomyślec gdzie jest haczyk...Teraz juz po ptokach ,ale co zrobiłaś ,żeby się uwolnić od tego zlecenia i jak zareagowała rodzina pacjenta oraz agencja?Opis tak drastycznie niezgodny z prawda to podstawa do natychmiastowego wypowiedzenia zlecenia i powrotu do domu!

A to jeszcze nie wszystko, tu jeszcze córka podopiecznego i( dwumiesieczny syn   ) mieszkai ktora wie wszystko najlepiej no i jej mąż czy partner dla którego Polska opiekunka jest totalnnym zerem!!!i mam 24h warowac! zero przerwy i to jest okropny czlowiek!  Bardzo prosze o podpowiedz jak najszybciej umowe zlecienie zerwac bo tak bezczelnej firmy z jaka teraz wspolpracuje to juz dawno nie spotkałam!! Czytam, ze mam miesczny okres wypowiedzenia albo wypowiedzenie dwutygodniowe grafiku....
 
11 czerwca 2017 23:44 / 7 osobom podoba się ten post
Agencja inny basen miała na myśli.
11 czerwca 2017 23:48 / 3 osobom podoba się ten post
jowita.

A to jeszcze nie wszystko, tu jeszcze córka podopiecznego i( dwumiesieczny syn   ) mieszkai ktora wie wszystko najlepiej no i jej mąż czy partner dla którego Polska opiekunka jest totalnnym zerem!!!i mam 24h warowac! zero przerwy i to jest okropny czlowiek!  Bardzo prosze o podpowiedz jak najszybciej umowe zlecienie zerwac bo tak bezczelnej firmy z jaka teraz wspolpracuje to juz dawno nie spotkałam!! Czytam, ze mam miesczny okres wypowiedzenia albo wypowiedzenie dwutygodniowe grafiku....
 

Napisałąm wyzej jak to zrobić,nie wiem jak jeszcze Ci pomóc.Wypowiadasz natychmiastowo i wracasz do domu.Wypowiedzenie na piśmie i meilowo do agencji.
12 czerwca 2017 00:20 / 2 osobom podoba się ten post
Kasia ja pirwszy raz w takiej sytuacjji.....czyli wypowiedziec umowe, zamowic busa i do domu zjechac? wiesz....chodzi mi o to abym sie z firma po sadach nie wluczyla! A i przepracowalam tutaj miesiac wiec aby mi ktos za to zapłacił.....
12 czerwca 2017 07:41 / 9 osobom podoba się ten post
jowita.

Kasia ja pirwszy raz w takiej sytuacjji.....czyli wypowiedziec umowe, zamowic busa i do domu zjechac? wiesz....chodzi mi o to abym sie z firma po sadach nie wluczyla! A i przepracowalam tutaj miesiac wiec aby mi ktos za to zapłacił.....

Napisałaś,że jeżdzisz z tą agencją od roku.Napisz co oni na tę sytuację,jak zareagowali?Podałam Ci wyżej namiary na pomoc prawną-zadzwoń tam,przedstaw dokładnie sytuację.Jestes tam juz miesiąć,dawno Cię nie powinno być na tej szteli....nie zgłaszałaś od razu co się dzieje?
Jowita,powiem tak,ja bym wypowiedziała i zjechała i walczyła nawet w sądzie,ale nie moge Ci kategorycznie powiedzieć -zrób tak.Sama decyzję powinnaś podjąć.Zrobisz jak mówię,nie zapłacą i do mnie będziesz miałą pretensje:( 
W podobnej sytuacji byłam tylko jeden raz,zjechałąm po tygodniu pracy -przyjechałam w sobote wieczorem a w pon. już dzwoniłąm że wypowiadam i że chcę zjechać bo nic się nie zgadza i nie będę w tym miejscu pracowała,za ten tydzień mi zapłaciła firma normalnie.
12 czerwca 2017 11:55 / 5 osobom podoba się ten post
jowita.

Wiec....jechalam tutaj do mobilnego Pana, ktory chetnie spaceruje, lubi plywac w basenie, zwiedzac. Ma demencje i parkinsona i mieszka sam.Zastalam tutaj Pana ktor dzien i noc wojowal i szalal! A o jakis spacerach, plywaniach czy aby cos chcial zwiedzac- to jakis ten opis to porazka! 
A mnie traktowal jak "kurtyzane"!i mnie wszedzie podlapywał co nie pozwoliłam sobie na to,ciagle jak byl na chodzie to wódke popijał!

Jowita ja ostatnio mialam tak samo ze nic sie nie zgadzalo -od pierwszego dnia telefonowałam do firmy ale było :moze sie uloży ,niech pani poczeka z 2dni :nie bylo to możliwe  bo nagle babcia nie zacznie mówić chodzić czy spać bez tabletek no i nie bedzie mniej ważyć a wiedzialam ze natychmiast mnie nie zabiorą to napisalam wypowiedzenie meilem ale z uwzględnieniem że to wina firmy bo oprócz nazwiska  i adresu nic sie z opisem nie zgadzało.Napisalam dlatego powód ze mam zastrzezenie w umowie ze jak z mojej winy nie przepracuje mca to mi 200euro kary grozi.Dopiero po tym meilu odezwala sie firma ze szuka zmienniczki-szukanie trwało jeszcze a ja napisalam esmsa do koordynatora ze jak minie 14 dzien od zlozenia wypowiedzenia a nie bedzie zmienniczki -wychodzę i jade do polski bo po okresie wypowiedzenia nie jestem pracownikiem firmy dopiero po tym dostalam odpowiedź ze jest zmienniczka.J bym nie czekala na nic tylko pisz wypowiedzenie bo inaczej będą przeciągać
12 czerwca 2017 12:01 / 3 osobom podoba się ten post
jowita.

Agencja jest na biezaco z moimi problemami z mojego prywatnego telefonu do nich dzwone.JAK ZGLOSIC, WYPIWIEDZIEC UMOWE NATYCHMIAST? I OBY TO WSZYSTKO PRAWNIE.L....,.,,

jeśli masz na piśmie opis pacjenta to już wogóle jesteś kryta .Wystarczy wypisac co sie nie zgadza .
12 czerwca 2017 20:20 / 2 osobom podoba się ten post
Okres wypowiedzenia mam miesieczny w umowie a kontrakt mam podpisany do 10-ego lipca/czyli tez m-c/ czyli nic to nie da. Tutaj jeszcze ostatnio doszlo dzwiganie bo podopieczny udar przeszedl tydzien temu a, ze jest ciezki i duzy/180/90/ wiec jest to ponad moje sily.Firma ma przyslac tutaj zmiennika jak znajda i czekam juz tydzien bo ponoc nikogo nie maja
12 czerwca 2017 20:25 / 5 osobom podoba się ten post
jowita.

Okres wypowiedzenia mam miesieczny w umowie a kontrakt mam podpisany do 10-ego lipca/czyli tez m-c/ czyli nic to nie da. Tutaj jeszcze ostatnio doszlo dzwiganie bo podopieczny udar przeszedl tydzien temu a, ze jest ciezki i duzy/180/90/ wiec jest to ponad moje sily.Firma ma przyslac tutaj zmiennika jak znajda i czekam juz tydzien bo ponoc nikogo nie maja:bezradny:

Skoro jeszcze Ci doszło dźwiganie, to nie słuchaj rad dziewczyn, tylko czekaj aż Ci kregosłup da popalić....przemyśl to....
12 czerwca 2017 20:33 / 2 osobom podoba się ten post
jowita.

Okres wypowiedzenia mam miesieczny w umowie a kontrakt mam podpisany do 10-ego lipca/czyli tez m-c/ czyli nic to nie da. Tutaj jeszcze ostatnio doszlo dzwiganie bo podopieczny udar przeszedl tydzien temu a, ze jest ciezki i duzy/180/90/ wiec jest to ponad moje sily.Firma ma przyslac tutaj zmiennika jak znajda i czekam juz tydzien bo ponoc nikogo nie maja:bezradny:

Czy tam jest lift? Jeśli nie ma, to jak dajesz radę?
12 czerwca 2017 20:34 / 3 osobom podoba się ten post
jowita.

Okres wypowiedzenia mam miesieczny w umowie a kontrakt mam podpisany do 10-ego lipca/czyli tez m-c/ czyli nic to nie da. Tutaj jeszcze ostatnio doszlo dzwiganie bo podopieczny udar przeszedl tydzien temu a, ze jest ciezki i duzy/180/90/ wiec jest to ponad moje sily.Firma ma przyslac tutaj zmiennika jak znajda i czekam juz tydzien bo ponoc nikogo nie maja:bezradny:

Jowita z całym szacunkiem , ale jakbyś miała 3 miesięczny okres wypowiedzenia, też byś tam siedziała?
Napisałaś tego mejla ? kategorycznego , wypunktowałaś wszystko co jest niezgodne z opisem Pdp ? O molestowaniu, nękaniu itd?
Patrz post wyżej, Andrea zadeklarowała Ci pomoc.
12 czerwca 2017 20:40 / 3 osobom podoba się ten post
jowita.

Okres wypowiedzenia mam miesieczny w umowie a kontrakt mam podpisany do 10-ego lipca/czyli tez m-c/ czyli nic to nie da. Tutaj jeszcze ostatnio doszlo dzwiganie bo podopieczny udar przeszedl tydzien temu a, ze jest ciezki i duzy/180/90/ wiec jest to ponad moje sily.Firma ma przyslac tutaj zmiennika jak znajda i czekam juz tydzien bo ponoc nikogo nie maja:bezradny:

To niestety prawda taka ze jak masz mc wypowiedzenia a nie dalas predzej to tylko chyba dobra wola koordynatora -na co wiemy nie zawsze można liczyć,no raczej normalny czlowiek zrozumie doszlo dźwiganie itd ale ja już sie przekonalam jak klamać potrafią i nie obchodzi ich (nie wszystkich)w biurach nic.Dzwon dzień za dniem i przy okazji powiedz ze masz zamiar wypowiedziec umowe bo jakiś czas dla nich pracujesz i wiedzą ze nie jesteś panikara czy wariatka a nie dajesz rady.Moze niech wpadnie niemiecki koordynator ? i zobaczy jak masz dac rade?bo rodzina czytalam debilna to nie ma co nawet ich prosić o pomoc