Zerwanie umowy

17 kwietnia 2013 22:07
opiekun_Janusz

Moim zdaniem zlecenie + ZUS to jest jedyny normalny sposób zatrudnienia przez polską agencję. Jakby mi ktoś wyjechał z kwotą 700 neto na umowę o pracę, to nie potraktowałbym go poważnie.

Popieram:)taka suma to czysta kpina i wykorzystywanie:)rodziny niemieckie placa firmie duzo szmalu:)a oni chca,zeby opiekunki czy opiekunowie pracowali za grosze a wymagania kurcze to maja:)i jezyk:)i doswiadczenie i diabli jeszcze wiedza co:)moje zdanie jest takie:omijac takie firmy szerokim lukiem,jest w czym wybierac,jesli nie w polskich to w niemieckich:)
04 października 2013 17:42
Poradzcie mi,podpisalam na 2 lata umowe-zlecenie z agencja,jaki mam czas wypowiedzenia,gdybym musiala z jakichs przyczyn zrezygnowac z pracy u nich?
04 października 2013 17:43
kruszynka1964

Poradzcie mi,podpisalam na 2 lata umowe-zlecenie z agencja,jaki mam czas wypowiedzenia,gdybym musiala z jakichs przyczyn zrezygnowac z pracy u nich?

Masz to w umowie. Często jest to 2 tygodnie, ale ja mam np. 5 dni.
04 października 2013 17:44
kruszynka1964

Poradzcie mi,podpisalam na 2 lata umowe-zlecenie z agencja,jaki mam czas wypowiedzenia,gdybym musiala z jakichs przyczyn zrezygnowac z pracy u nich?

Podpisalas umowę o współpracy przez 2 lata czy umowe na konkretne zlecenie ,jedno i to samo na te 2 lata?Bo to zasadnicza różnica!!!
04 października 2013 17:44 / 1 osobie podoba się ten post
kruszynka1964

Poradzcie mi,podpisalam na 2 lata umowe-zlecenie z agencja,jaki mam czas wypowiedzenia,gdybym musiala z jakichs przyczyn zrezygnowac z pracy u nich?

Najlepiej poczytaj swoja umowe,bo zazwyczaj jest tam konkretnie wyszczegolniony okres wypowiedzenia:))
04 października 2013 17:47
kasia63

Podpisalas umowę o współpracy przez 2 lata czy umowe na konkretne zlecenie ,jedno i to samo na te 2 lata?Bo to zasadnicza różnica!!!

Podpisalam na 2 lata,z tym,ze pierwsze konkretne zleceni na pol roku do tej samej osoby...chyba wdepnelam.
04 października 2013 17:50
kruszynka1964

Podpisalam na 2 lata,z tym,ze pierwsze konkretne zleceni na pol roku do tej samej osoby...chyba wdepnelam.

Ogolnie malo inteligentna jestem:)ale wydaje mi sie,ze zawsze mozna to zakonczyc,tym bardziej ,ze i tak w sumie wiekszosc z nas pracuje na umowach smieciowkach:)ja tez,zeby nie bylo:)))))
04 października 2013 17:53
mala

Ogolnie malo inteligentna jestem:)ale wydaje mi sie,ze zawsze mozna to zakonczyc,tym bardziej ,ze i tak w sumie wiekszosc z nas pracuje na umowach smieciowkach:)ja tez,zeby nie bylo:)))))

dzieki wam wszystkim,na urlopie podejme decyzje,pozdrawiam cieplo.
04 października 2013 17:54
kruszynka1964

Podpisalam na 2 lata,z tym,ze pierwsze konkretne zleceni na pol roku do tej samej osoby...chyba wdepnelam.

Czyli podpisałaś umowę współpracy na 2 lata i otzrymałas konkretne zlecenia na 6mcy /od -do/.Wg mojej wiedzy zakończenie tego zlecenia powinno byc równorzędne z zakończeniem współpracy.Powinno ale wszystko zalezy od tego jakie kruczki prawne i ew.straszaki zastosowala firma w obu umowach.Przejrzyj umowę ,ta na 2 lata i tą na zlecenie i sprawdx jak masz ujęte kwestie wypowiedzenia.Umowy zlecenia,jesli  zamierzasz ja terminowo wypelnić wypowiadac nie trzeba.Umowe wspólpracy prawdopodobnie tak.Moze to byc ten sam termin co data zakonczenia zlecenia -najlewpiej na 30 dni przed i obowiązkowo na piśmie.Żadnych meili bo to nie ma mocy prawnej!!!!
04 października 2013 17:56
kasia63

Czyli podpisałaś umowę współpracy na 2 lata i otzrymałas konkretne zlecenia na 6mcy /od -do/.Wg mojej wiedzy zakończenie tego zlecenia powinno byc równorzędne z zakończeniem współpracy.Powinno ale wszystko zalezy od tego jakie kruczki prawne i ew.straszaki zastosowala firma w obu umowach.Przejrzyj umowę ,ta na 2 lata i tą na zlecenie i sprawdx jak masz ujęte kwestie wypowiedzenia.Umowy zlecenia,jesli  zamierzasz ja terminowo wypelnić wypowiadac nie trzeba.Umowe wspólpracy prawdopodobnie tak.Moze to byc ten sam termin co data zakonczenia zlecenia -najlewpiej na 30 dni przed i obowiązkowo na piśmie.Żadnych meili bo to nie ma mocy prawnej!!!!

kasia63 dziekuje bardzo.
04 października 2013 18:00
kruszynka1964

kasia63 dziekuje bardzo.

Nie dziękuj ,sprawdź dobrze bo ja wyrażnie napisałam "wg mojej wiedzy":):):):)Prawo pracy w dzisiejszych czasach dobrze miec w małym paluszku:)już to gdzies pisałam:)I nigdy ,przenigdy niczego bez dokładnego czytania nie podpisywać!!!!!!!!Nawet jak nas poganiaja!!!!!Nie i juz!!!!
ps.Jak bralismy kredyt na dom to ja umowę czytałam prawie 3 godziny!!!!!!i pytałam o wszystko co mi nie pasowało.Pani była po godzinie lekko niezadowolona ,ale potem powiedziała ,że z takim klientem spotkała sie 1x w życiu:)
04 października 2013 18:05 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Nie dziękuj ,sprawdź dobrze bo ja wyrażnie napisałam "wg mojej wiedzy":):):):)Prawo pracy w dzisiejszych czasach dobrze miec w małym paluszku:)już to gdzies pisałam:)I nigdy ,przenigdy niczego bez dokładnego czytania nie podpisywać!!!!!!!!Nawet jak nas poganiaja!!!!!Nie i juz!!!!
ps.Jak bralismy kredyt na dom to ja umowę czytałam prawie 3 godziny!!!!!!i pytałam o wszystko co mi nie pasowało.Pani była po godzinie lekko niezadowolona ,ale potem powiedziała ,że z takim klientem spotkała sie 1x w życiu:)

Kasia63,mam znajomego prawnika,zaraz zu fus po powrocie w te pedy pojde do niego z umowa.masz racje-podstawa,to czytac nascie razy,zanim podejmie sie decyzje.
04 października 2013 18:10
A ja mam np umowe a posrednikiem ze nie moge zabrac mu pdp bojest kara 2500euro,ale w miedzyczasie moge podjac inne zlecenie
04 października 2013 18:12
kruszynka1964

Kasia63,mam znajomego prawnika,zaraz zu fus po powrocie w te pedy pojde do niego z umowa.masz racje-podstawa,to czytac nascie razy,zanim podejmie sie decyzje.

Kruszynko, pracujemy w tej samej Firmie. Nie przejmuj się tą umową z rodziną na pół roku, ta firma zawsze tak pisze. Zjeżdżasz normalnie wtedy, kiedy się umawiałaś. W przypadku kiedy podejmiesz z Firmą dalszą współpracę i nowe zlecenie, dostaniesz kolejną umowę i znów będzie na pół roku. Obowiązuje Cię okres wypowiedzenia zaznaczony w głównej umowie, ja mam 5 dni, a wcześniej było 2 tygodnie. Teraz jestem na 5 tygodniowym zastępstwie i pewnie tutaj już nie wrócę, ale też  mam umowę główną na 2 lata, a z tą konkretną rodzinką na pół roku.
04 października 2013 18:16 / 1 osobie podoba się ten post
Haneczka47

A ja mam np umowe a posrednikiem ze nie moge zabrac mu pdp bojest kara 2500euro,ale w miedzyczasie moge podjac inne zlecenie

Taka klauzulę jadąc kiedyś z agencji też miałam i rodzina w swojej umowie tak samo,ze nie moga mnie zatrudnić prywatnie - w sumie to tez nie bardzo ma moc prawna/zwłaszcza te wydumane kary finansowe/ ale jest dla mnie w pewnym sensie zrozumiałe, bo to agencja mnie znalazła i rodzinę PDP tak samo.Bo przeciez rodzina zawsze może agencji powiedziec,że np.zrywa umowe bo PDP idzie do heimu i podpisac z opiekunka prywatna umowę,więc te "zabezpieczanie" się agencji jest w sumie takie na wyrost-bazuja na tym ,że dziewczyny sie boja kar finansowych....