W domu #8

11 grudnia 2016 12:17 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

A może by tak muszelka na zlotym piasku a w dali morze Czerwone ??? .....Nieee , zdaje się , że ono się tylko tak nazywa .....i znów doopa :lol3:

Pomyśł świetny (kolory super), jak cosik takiego znajdziesz, to szybciutko dawaj znać  
11 grudnia 2016 15:31 / 15 osobom podoba się ten post
hawana

Oglądam sobie galę Europejskich Nagród Filmowych. Statuetki wręczane są we Wrocławiu. Są elity świata filmowego, wystąpiła też jedna dziewczyna z Pussy Riot. Założyła charakterystyczną różową kominiarkę(dla przypomnienia) i stwierdziła, że historyczne 40 sekund śpiewania o Putinie, którego ma nadzieję wszyscy nie lubią kosztowało ją dwa lata więzienia.Opowiedziała historię kolegi, który dostał 20 lat.Sala wstała...Ciekawe czy jutro o tym napiszą...
Może wspomną konferansjera, który w zbyt ciasnym smokingu czuł się jak salceson:-)

Cytuję sama siebie, bo do tej wypowiedzi chcę nawiazać.
Wczorajsza gala była wydarzeniem na skalę światową, do tego we Wrocławiu, europejskiej stolicy kultury w tym roku. Niestety polska telewizja państwowa nie zgodziła się na transmisję, gdyż...osoba prowadzacego się nie podobała! Nieodpowiednią politycznie osobą był Maciej Sthur. Europejska Akademia Filmowa wolała się jednak dogadać z prywatną stacją telewizyjną niż zrezygnować z uznanego artysty. Cała gala była majstersztykiem, komedią omyłek z tekstami politycznymi i jednym wielkim apelem o wolność artystycznego przekazu! Dlatego dziewczyna z Pussy Riot wystąpiła w obronie ukraińskiego reżysera skazanego na 20 lat syberyjskiego więzienia za rzekomą działalność terrorystyczną. Taka kara to praktycznie wyrok śmierci dla  40-latka. Wczoraj w Irkucku , gdzie przebywa było -42 stopnie...
O gali pisze WP, Interia i Onet. Najrzetelniej moim zdaniem Onet, ale Wirtualna przytacza wiele zabawnych  słownych pomyłek z tekstów Sthura.
Interia daje podtytuł"Wpadka za wpadką!". Może to być mylące, bo te wpadki były kontrolowane i wyreżyserowane. Podam przykłady: na scenę po odbiór nagrody weszła  obca kobieta, zaskakując samą zwyciężczynię, której foto i nazwisko znajdowało się w tle za prowadzacymi, Maja Ostaszewska po powitaniu z zażenowaniem stwierdza, że nie zabrała koperty...Maciej zatrzymuje już odchodzącą , podsuwa swój zestaw, a ona odczytuje pierwsza kartkę:
-nie mówić nic o polskim rządzie!.Teraz Maciej udaje konsternację i komentuje"To moje".Miałam wczoraj zabawę przednią. Dosłownie książkowa ilustracja wszystkich rodzajów komizmu: słownego, sytuacyjnego(wpadki) i postaci(były przebieranki, scenki z filmów świetnie trawestowane, aluzje polityczne).
Słowem kulturalna uczta
 Elfinko, będzie lajk?

11 grudnia 2016 17:18 / 10 osobom podoba się ten post
Właśnie oglądałam skoki narciarskie i miło było zobaczyć naszych dwóch skoczków na podium! Niestety "Mazurka Dąbrowskiego" nie mieli dla chłopaków
11 grudnia 2016 21:00 / 3 osobom podoba się ten post
hawana

Cytuję sama siebie, bo do tej wypowiedzi chcę nawiazać.
Wczorajsza gala była wydarzeniem na skalę światową, do tego we Wrocławiu, europejskiej stolicy kultury w tym roku. Niestety polska telewizja państwowa nie zgodziła się na transmisję, gdyż...osoba prowadzacego się nie podobała! Nieodpowiednią politycznie osobą był Maciej Sthur. Europejska Akademia Filmowa wolała się jednak dogadać z prywatną stacją telewizyjną niż zrezygnować z uznanego artysty. Cała gala była majstersztykiem, komedią omyłek z tekstami politycznymi i jednym wielkim apelem o wolność artystycznego przekazu! Dlatego dziewczyna z Pussy Riot wystąpiła w obronie ukraińskiego reżysera skazanego na 20 lat syberyjskiego więzienia za rzekomą działalność terrorystyczną. Taka kara to praktycznie wyrok śmierci dla  40-latka. Wczoraj w Irkucku , gdzie przebywa było -42 stopnie...
O gali pisze WP, Interia i Onet. Najrzetelniej moim zdaniem Onet, ale Wirtualna przytacza wiele zabawnych  słownych pomyłek z tekstów Sthura.
Interia daje podtytuł"Wpadka za wpadką!". Może to być mylące, bo te wpadki były kontrolowane i wyreżyserowane. Podam przykłady: na scenę po odbiór nagrody weszła  obca kobieta, zaskakując samą zwyciężczynię, której foto i nazwisko znajdowało się w tle za prowadzacymi, Maja Ostaszewska po powitaniu z zażenowaniem stwierdza, że nie zabrała koperty...Maciej zatrzymuje już odchodzącą , podsuwa swój zestaw, a ona odczytuje pierwsza kartkę:
-nie mówić nic o polskim rządzie!.Teraz Maciej udaje konsternację i komentuje"To moje".Miałam wczoraj zabawę przednią. Dosłownie książkowa ilustracja wszystkich rodzajów komizmu: słownego, sytuacyjnego(wpadki) i postaci(były przebieranki, scenki z filmów świetnie trawestowane, aluzje polityczne).
Słowem kulturalna uczta:-)
 Elfinko, będzie lajk?:-)

Jest :))
11 grudnia 2016 22:01 / 2 osobom podoba się ten post
bieta

Zastanawiam się , myśle i wciąż jestem niezdecydowana nad dekorami nad wc i bidetem.
Te podobaja mi sie, ale .... na niebieski mam awersję , bo pokój mam w tych odcieniach od lat.

Tu masz też trochę pomysłów :)
http://pixers.pl/obrazy-i-plakaty/do-lazienki
11 grudnia 2016 23:23 / 2 osobom podoba się ten post
Pomoc forum2

Jest :))

Koniecznie!!! Patriotyzm szlachetna rzecz, mała ojczyzna zawsze sercu bliska, niech żyje Wrocek, europejskie centrum kultury
11 grudnia 2016 23:26 / 1 osobie podoba się ten post
bieta

Pomyśł świetny (kolory super), jak cosik takiego znajdziesz, to szybciutko dawaj znać :-) 

Zachód słońca byłby czerwony, albo różowy poranek...Ale to nie jest dla mnie widoczek do łazienki
Chociaż....
16 grudnia 2016 21:11 / 12 osobom podoba się ten post
Dobry na wieczór.

Melduję się już z domu.
Podróż bez niespodzianek, no może jedna- znajomy kierowca, więc miałam z kim pogadać

Rano, parę minut po 8:00 byłam już w domu.
Podstawowe (i nie tylko) zakupy zrobione, bo w lodówce tylko światło.

Niesety, nie udało się Ivanilki w trasie spotkać...tzn może i ją "spotkałam", bo Sindbadów po drodze mnóstwo mijaliśmy, ale nie było żadnego wspólnego postoju.

Spokojnej nocy Wam życzę. Idę zaraz do łóżka, bo lekko padnięta jestem.
19 grudnia 2016 15:14 / 12 osobom podoba się ten post
Jutro rano ok. 6:30 obieram kierunek De. Jedynym pocieszeniem jest to, że wraz ze mną jedzie syn.
Tak więc Święta i Nowy Rok spędzimy razem.
Trzymta się i do usłyszenia po drugiej stronie.
21 grudnia 2016 22:00 / 9 osobom podoba się ten post
Dobry wieczór.

Dziś pomyłam okna u taty. W nagrodę kupiłam sobie torebkę

Szybko w domu czas leci...Do Świąt praktycznie już mam wszystko gotowe...bez szaleństw

21 grudnia 2016 22:05 / 1 osobie podoba się ten post
basiaim

Dobry wieczór.

Dziś pomyłam okna u taty. W nagrodę kupiłam sobie torebkę :-)

Szybko w domu czas leci...Do Świąt praktycznie już mam wszystko gotowe...bez szaleństw :-)

ha ha dobre..
22 grudnia 2016 22:42 / 9 osobom podoba się ten post
Dobry wieczór :) Dawno mnie tu nie było, zmieniło się sporo i od ponad roku jestem w kraju. Otworzyłam własny,mały biznes, pracuję z córką.
Na wiosnę wracam do DE, oczywiście po kasę :) jak każdy. Plany mam różne, oby tylko zdrowie dopisało. Pozdrawiam opiekunki i opiekunów.
23 grudnia 2016 21:59 / 8 osobom podoba się ten post
nie ma w domu, to pisze tu...jestem, dojechałam, , oczywiście pod Dreznem 1, 5 godz czekania, bo wypadek..dobranoc
Jest :)
31 grudnia 2016 23:51 / 6 osobom podoba się ten post
Północ się zbliża, Nowy rok przybywa, wnuki siedzą twardo, pies szaleje bo petardy strzelają.Wnusia zrobiła mu posłanie i zagaduje.całuski dla wszystkich. Do siego roku:)
03 stycznia 2017 10:11
W czwartek rano-:))))