Wypieki #2

04 grudnia 2016 23:16 / 2 osobom podoba się ten post
Dziękuję Basiu i życzę dużo Zdrowia z Okazji Imienin ))
05 grudnia 2016 11:08 / 9 osobom podoba się ten post
Tutaj , gdzie tera jestem jest zwyczaj ze na Świeta musi być obowiązkowo Wainachststrudel. Jest to taka wielka (ok. 3 kg ) buła. Ni to chleb ni ciasto. Jest cieżkie, słodkie, gliniaste i z rodzynkami. Nie wyczułam drozdzy ale chyba kardamon . Kazda gospodyni tutaj piecze takie na Święta. Dziadek zaoferował sie jeśc to przez całe świeta :) Moje i babci zęby nie będą w tym uczestniczyć.Ja stawiam na Polski makowiec, jabłecznik i sernik.
05 grudnia 2016 11:09 / 6 osobom podoba się ten post
Moje pierwsze zdjęcie tutaj, ale jestem DUMNA z siebie hahaha
05 grudnia 2016 14:28 / 4 osobom podoba się ten post
Gosia 1234

Moje pierwsze zdjęcie tutaj, ale jestem DUMNA z siebie hahaha

Bo ciasto piękne :) Jest bardzo smaczne, w domu z marcepanem piekłam, który uparłszy się zrobiłam sama.

Dziś znów piekłam ciastka z marmoladą, tyle że wiśniową, z resztek ciasta powstały jakieś rozmaite ciasteczka, no i rogaliki kruche z orzechami, migdałami i odrobiną brandy.



05 grudnia 2016 17:14 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Bo ciasto piękne :) Jest bardzo smaczne, w domu z marcepanem piekłam, który uparłszy się zrobiłam sama.

Dziś znów piekłam ciastka z marmoladą, tyle że wiśniową, z resztek ciasta powstały jakieś rozmaite ciasteczka, no i rogaliki kruche z orzechami, migdałami i odrobiną brandy.



Fajne te ciasteczka, dawalas już przepis?
05 grudnia 2016 21:09 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara48

Fajne te ciasteczka, dawalas już przepis?

Na te z marmoladą Mamuela w zachodniopomorskim podawała, a na rogaliki to kiedyś skopiowałam z wątku o Austrii tu na forum, tylko, że zamiast rumu, bo nie miałam akurat, dałam brandy. Później tutaj napiszę.
05 grudnia 2016 21:58 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Na te z marmoladą Mamuela w zachodniopomorskim podawała, a na rogaliki to kiedyś skopiowałam z wątku o Austrii tu na forum, tylko, że zamiast rumu, bo nie miałam akurat, dałam brandy. Później tutaj napiszę.

Dziś na bank przyśni ci się ciasteczkowy potwór
05 grudnia 2016 22:41 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Na te z marmoladą Mamuela w zachodniopomorskim podawała, a na rogaliki to kiedyś skopiowałam z wątku o Austrii tu na forum, tylko, że zamiast rumu, bo nie miałam akurat, dałam brandy. Później tutaj napiszę.

Ładne ciasteczka.
05 grudnia 2016 22:42 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Dziś na bank przyśni ci się ciasteczkowy potwór :-)

Takiemu jednemu ciasteczkowemu potworkowi, to po powrocie do domu za żartowanie sobie z rodzicielki , Tydzień Placka Ziemniaczanego zafunduję, albo owsianki :)
05 grudnia 2016 22:45 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

Ładne ciasteczka.

Dziękuję :) I bardzo smaczne są, superkruche.
05 grudnia 2016 22:45 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Takiemu jednemu ciasteczkowemu potworkowi, to po powrocie do domu za żartowanie sobie z rodzicielki , Tydzień Placka Ziemniaczanego zafunduję, albo owsianki :)

Nie znęcaj się nad dzieckiem...
22 grudnia 2016 14:21 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

Ok :) przerwa do świąt:) z ciastami. Remont kuchni od jutra:brak wiary:

Michasiu szukam usilnie przepisu na Twój sernik i nijak znaleźć nie mogę .
Napisz go proszę jeszcze raz
22 grudnia 2016 14:38 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

Sernik odwrócony do góry nogami:) łatwy i smaczny:) jak ktoś chętny służę przepisem: CIASTO
wrzucamy do miski 3 całe jaja
                             150gr cukru
                              150gr mąki
                              paczuszka cukru waniliowego/16gr/    
                              paczuszka proszku do pieczenia16gr/
                              2łyżki kakao
                             150gr,miekkiego masła wszystko miksujemy i wykładamy na blachę,następnie robimy CIASTO TWAROGOWE:

500gr twarogu
150gr.cukru,
sok z jednej cytryny
1 budyń
150gr masła miksujemy wszystko i wylewamy na ciasto.Wkładamy do rozgrzanego piekarnika na około godz. tem.180st.Wtrakcie pieczenia ciasto się odwraca.Polewę robiłam z 1 gorzkiej czekolady i 100ml.śmietany/śmietana lekko zagotowana i w to czekolada aż zgęstnieje
Smacznego:)
                             
                            


Wyciągam, może o to chodzi.
22 grudnia 2016 15:50 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

Mówisz i masz:
1250gr, twarogu w Polsce z wiaderka mielonego tu kwark/ nie mam tego ku/
2 garście rodzynek
1 kostka masła/ 200gr.
8 jaj -10
3 łyżki mąki ziemiaczanej
1łyżeczka proszku do pieczenia
ja dodaję jeszcze sok z cytryny
Masło utrzeć z cukrem, dodać żółtka, ser rodzynki /wcześniej namoczone/ obtoczone w mące ziemniaczanej i ubitę białka.Białka delikatnie mieszamy ręcznie.
Wkładamy do nagrzanego piekarnika do 170 st. i pieczemy w tej temperaturze 30min. Następnie obniżamy do 150 st. i pieczemy 20 min.i jeszcze raz obniżamy do 125st i pieczemy 30min. wyłączamy i zostawiamy w piekarniku na 20 minut przy uchylonych drzwiczkach. Nie ma prawa opaść,:) Smacznego

To jest chyba ten słynny przepis na sernik Michasi.
22 grudnia 2016 15:51 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

Dzisiejsze popołudnie z Pdp przy serniku:)Jutro już we trzy będziemy smakować:)

Wyciągam też "przepysznie wyglądające zdjęcia" :)