Wypieki #2

01 grudnia 2016 00:27 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Dziękuje, ale doświadczenie to za dużo powiedziane.
Ja zaczęłam wypiekać dopiero w ubiegłym roku,kiedy przyjechałam do tej pracy.
Wcześniej w domku sporadycznie, aż tak nie przepadamy za ciastami.
Moje Babcie uwielbiają natomiast,dlaczego mam im nie zrobić przyjemności?
A cóż im jeszcze zostało?

Jeszcze Ci dużo zostało oprócz pieczenia:) A rozebrałaś się w awatarku też ładnie:)))
01 grudnia 2016 09:12 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

 Jednym słowem - edupedia.

Raczej ostateczność
01 grudnia 2016 11:53 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

Jeszcze Ci dużo zostało oprócz pieczenia:) A rozebrałaś się w awatarku też ładnie:)))

Pisałam o Pdp, ile im jeszcze zostało? Mnie mam nadzieję że jeszcze dużo?
Już się ubralam Michasiu bo troszkę przymarzłam w nocy, nie miał kto ogrzać kosteczek:)
01 grudnia 2016 13:10 / 6 osobom podoba się ten post
Dzis taki wynalazek , biszkopt z przepisu  Ivanilki , smażone jablka z cynamonem i laską vanili , bita smietana z mascarpone i posypane kokosem .
Okaze sie o 15 czy zjadliwe.
01 grudnia 2016 13:13 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara48

Dzis taki wynalazek , biszkopt z przepisu  Ivanilki , smażone jablka z cynamonem i laską vanili , bita smietana z mascarpone i posypane kokosem .
Okaze sie o 15 czy zjadliwe.

Już zjadlam połowę oczami,jest pyszne
01 grudnia 2016 14:06 / 7 osobom podoba się ten post
Upiekłam dziś ciastka z marmoladą. Przepis podała Mamuelka w zachodniopomorskim. Są pyszne i delikatne, nie wiem czemu Mamuela napisała ,że powinny tydzień poleżakować, chyba po to aby ćwiczyć silną wolę :) Użyłam marmolady z czarnej porzeczki i nie posypywałam cukrem pudrem, tylko polukrowalam . Z resztek ciasta zrobiłam takie małe ciasteczka :)

02 grudnia 2016 06:40 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Upiekłam dziś ciastka z marmoladą. Przepis podała Mamuelka w zachodniopomorskim. Są pyszne i delikatne, nie wiem czemu Mamuela napisała ,że powinny tydzień poleżakować, chyba po to aby ćwiczyć silną wolę :) Użyłam marmolady z czarnej porzeczki i nie posypywałam cukrem pudrem, tylko polukrowalam . Z resztek ciasta zrobiłam takie małe ciasteczka :)

Po tygodniu sa jeszcze lepsze
02 grudnia 2016 07:53 / 1 osobie podoba się ten post
Zakręcona Mamuela

Po tygodniu sa jeszcze lepsze:-)

Już je schowałam , żeby tydzień przetrwały :)
02 grudnia 2016 09:49 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Już je schowałam , żeby tydzień przetrwały :)

Pozazdrościłam ci ciasteczek i upiekłam dziś na rozgrzewkę z francuskiego ciasta,jutro poświęce się i upiekę z ciasta roboionego. .
02 grudnia 2016 10:08 / 2 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Pozazdrościłam ci ciasteczek i upiekłam dziś na rozgrzewkę z francuskiego ciasta,jutro poświęce się i upiekę z ciasta roboionego. :-).

W tych ciasto się myk-myk zagniata, potem od razu na stolnicę, wałek w rękie :) i go on :) Nie potrzebuje czasu ,żeby odleżeć.

Będę piekła jeszcze z innych przepisów ale może "pojótsze" :)

Jak się sprawdzą do w domu upiekę  temu mojemu misiu.
02 grudnia 2016 10:10 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

W tych ciasto się myk-myk zagniata, potem od razu na stolnicę, wałek w rękie :) i go on :) Nie potrzebuje czasu ,żeby odleżeć.

Będę piekła jeszcze z innych przepisów ale może "pojótsze" :)

Jak się sprawdzą do w domu upiekę  temu mojemu misiu.

Szukam jeszcze przepisu na ciasteczka z platkami migdałowymi,kiedyś kupiłam gotowe i były pyszne,a dziś jestem na tyle ambitna,że" chcem" sama  
02 grudnia 2016 10:30 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Szukam jeszcze przepisu na ciasteczka z platkami migdałowymi,kiedyś kupiłam gotowe i były pyszne,a dziś jestem na tyle ambitna,że" chcem" sama  :-)

02 grudnia 2016 11:48 / 1 osobie podoba się ten post
Edi

Witaj, proszę bardzo tu znajdziesz przepisy na ciasteczka migdałowe.
http://www.zajadam.pl/deser/kruche-ciasteczka-migdalowe
http://zwyczuciemsmaku.pl/kruche-ciasteczka-z-migdalami/
http://palcelizac.pl/kruche-ciasteczka-z-mielonymi-migdalami/

Już znalazłam taki przepis jak szukałam i właśnie piekę .
02 grudnia 2016 11:54 / 3 osobom podoba się ten post
Też pozazdrościłam ciasteczek i właśnie podjadam jakieś korzenne ale gotowce. Mogą być, piec nie będę
02 grudnia 2016 15:05 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Szukam jeszcze przepisu na ciasteczka z platkami migdałowymi,kiedyś kupiłam gotowe i były pyszne,a dziś jestem na tyle ambitna,że" chcem" sama  :-)

Chcę upiec rogaliki z migdałami z tego przepisu, tylko dodam  żółtko, albo dwa , bo wtedy ciasto jest delikatniejsze i ewentualnie zwiększę ilość mąki
http://www.mniammniam.com/Rogaliki_migdalowe-2150p.html
Przepis wygląda na prosty.