Pacjent też człowiek - pamiętaj!

06 listopada 2013 23:11 / 1 osobie podoba się ten post
emilia

Nie! Bo jak bedziesz juz na etapie naszych PDP, a Twoja rodzina bedzie mieszkac gdzies tam i zdecyduje, ze masz miec opiekunke, to niestety juz nie bedziesz rzadzic, tylko zrzedzic, ze Ci obca po mieszkaniu sie szwenda. Przeciez to jest calkiem normalna kolej rzeczy... Ile z naszych PDP jest swiadomych tego, ze my tu dla ich wlasnego dobra jestesmy??? Ilu z nich najchetniej by nas za drzwi wyrzucilo, tylko gdzies tam sie kolacze w glowie, ze, kurde, jak tej Hani, Ani nie bedzie, to kto ugotuje, ale co nie znaczy, ze Hania, Ania to intruz, przynajmniej do pewnego czasu.

No i co rodzina zdecyduje że opiekunka ma nie jeść albo to samo co mamusia? NIe pić i nie spać? Polska rodzina na pewno by tak nie pomyślała a  niemieckie niestety dostają Angebot opieka lepsza niż w konkurencji 24 na dobe, więc opiekunka musi  24 na dobe tyrać.
 
I tu nie chodzi tylko o rodzine ale o niemieckiego koordynatora który tak reklamuje usługi firmy 24 na dobe opiekunka jest do dyspozycji. I trudno zapewniam Cię dogadać się z rodziną ,że opiekunka też człowiek i by chciała spać chociaż przez 6 godz. w nocy.
06 listopada 2013 23:35
Wiecie co spotkalam sie z kolezanka mowi babcia nie je to syn (szef)nie kupowal jedzenia bo twierdzil opiekunka tez nie musi jesc i 4 tygodnie dziewczyne dozywialam
07 listopada 2013 00:00 / 2 osobom podoba się ten post
MeryKy

No i co rodzina zdecyduje że opiekunka ma nie jeść albo to samo co mamusia? NIe pić i nie spać? Polska rodzina na pewno by tak nie pomyślała a  niemieckie niestety dostają Angebot opieka lepsza niż w konkurencji 24 na dobe, więc opiekunka musi  24 na dobe tyrać.
 
I tu nie chodzi tylko o rodzine ale o niemieckiego koordynatora który tak reklamuje usługi firmy 24 na dobe opiekunka jest do dyspozycji. I trudno zapewniam Cię dogadać się z rodziną ,że opiekunka też człowiek i by chciała spać chociaż przez 6 godz. w nocy.

O rany, przeciez ja sie odnosze do tego, co wspomnialas i wypomnialas w moim wpisie na temat zupelnie inny. Chodzilo o to, ze wchodzac do obcego domu, moim zdaniem, nie nalezy zbytnio sie panoszyc. A Ty mowisz teraz zupelniew o czyms innym.
07 listopada 2013 11:38
Haneczka47

Wiecie co spotkalam sie z kolezanka mowi babcia nie je to syn (szef)nie kupowal jedzenia bo twierdzil opiekunka tez nie musi jesc i 4 tygodnie dziewczyne dozywialam

Czemu ona tam siedziała tyle czasu jak takie warunki?????
07 listopada 2013 11:41 / 3 osobom podoba się ten post
Pewnie znow praca na czarno i "czarna" dziura finansowa.
07 listopada 2013 11:47 / 1 osobie podoba się ten post
wiewiorka

Pewnie znow praca na czarno i "czarna" dziura finansowa.

:)wcale nie musi byc na czarno:)przeciez ja tydzien temu o czym pisalam,wrocilam z pobytu 2tygodniowego,gdzie o warunkach nie chce mi sie mowic,gdyby to ode mnie zalezalo to drugiego dnia bym zwiala,ale niestety musialam czekac na zmienniczke bo w umowie mam "finansowe"za opuszczenie samowolne:)"dziury finansowej"na szczescie odpukac nie mam,to na pewno nie bede pracowac w takich miejscach nigdy w zyciu:)
07 listopada 2013 11:53
No ale bez jedzenia?to co to za firma mogła być,że natychmiast nie interweniowała? A gdyby ta dziewczyna nie miała pomocnej dłoni to miesiąc nie jedząc nie mialaby siły na nogach ustać.
07 listopada 2013 11:55
wiewiorka

No ale bez jedzenia?to co to za firma mogła być,że natychmiast nie interweniowała? A gdyby ta dziewczyna nie miała pomocnej dłoni to miesiąc nie jedząc nie mialaby siły na nogach ustać.

Fakt:)ja zawsze biore kase ze soba i karte w razie W i zwyczajnie zakupy robilam dla siebie za swoja kase:)ale nie na tym to polega prawda?
07 listopada 2013 11:56
Niestety praca to na czarno,a jak dziura finansowa jest to wieelllleeee znosimy
07 listopada 2013 12:03
No,ja bez wlasnej kasy tez nie jade .Moge dużo wytrzymać,ale jeść trzeba.
07 listopada 2013 13:33
Ta akurat co ja dozywialam to jeszcze jak jej zanioslam cos do jedzenia bigos czy salatke to syn tej niemki nie dosc ze nie kupil im jedzenia to potrafil wyzreec (tak brzydko powiedzialam )to co jej zanioslam
07 listopada 2013 13:35 / 1 osobie podoba się ten post
Oj,mogłyście poczęstować go jakimś "specjałem".
07 listopada 2013 21:57
Kurcze nie przyszlo nam do glowy ,trzeba bylo dziada nakarmic
07 listopada 2013 21:58
A czy dzisiaj byl pamietnik zofiji????
08 listopada 2013 01:00 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

No i co rodzina zdecyduje że opiekunka ma nie jeść albo to samo co mamusia? NIe pić i nie spać? Polska rodzina na pewno by tak nie pomyślała a  niemieckie niestety dostają Angebot opieka lepsza niż w konkurencji 24 na dobe, więc opiekunka musi  24 na dobe tyrać.
 
I tu nie chodzi tylko o rodzine ale o niemieckiego koordynatora który tak reklamuje usługi firmy 24 na dobe opiekunka jest do dyspozycji. I trudno zapewniam Cię dogadać się z rodziną ,że opiekunka też człowiek i by chciała spać chociaż przez 6 godz. w nocy.

... zgodnie z Kodeksem Pracy... byc do dyspozycji pracodawcy 24h... oznacza dla pracownika... bycie dostepnym... o kazdej porze dnia i nocy.... co wiaze sie jednoczesnie z lepsza placa ze strony pracodawcy!!! Nie moze byc... ze pracownik niedyspozycyjny otrzymuje taka sama place... jak dyspozycycyjny... i tu rodzi sie pytanie... czy 1000 - 1200 € jest wystarczajace... dla opiekunek... ktore sa do dyspozycji 24h... jesli taka umowe sie podpisalo... nalezy liczyc sie z konsekwencjami:(
 
Temat walkowany ok. roku...