Duże zakupy przed powrotem do Polski

21 września 2014 14:03
wichurra

O proszę - i frotte i ładna - wprawdzie nie ta kolorystyka, ale pościel jest ładna.
Nie to, co u nas, że jakieś masakryczne wzory. 
No nic - będę musiała jeszcze bardziej polować na odpowiedni rozmiar. 

A nasza polska pościel ci się nie podoba ? - ja od lat kupuję tylko tutaj - ceny chyba niższe niż te niemieckie , jakość , naprawdę pierwsza klasa , po kilku latach prania , dalej ok , no i polecam bawelnę satynową - nie frotte , też się nie prasuje ale 100 % milsze w dotyku niż frotte , poza tym 100 % bawełny . Zajrzyj http://www.andropol.eu/?action=sklep&lang=pl&idm=1&ids=3&idgr=21&grNazwa=Sypialnia  
21 września 2014 14:06
Mam 2 pościele z bawełny satynowej. Ja je prasuję, bo się jednak gniotą.
Ale frotte na zimę jest dobra - milutka, cieplutka.
21 września 2014 15:42 / 4 osobom podoba się ten post
Na temat jakości wyrobów niemieckich,tak mi się nasunęło-cytuję:"W języku funkcjonują określenia "niemiecka jakość" i "chińska tandeta".
Wielki Mur stoi już prawie dwa tysiące lat. A Mur Berliński?".
21 września 2014 15:48
Ta ich jakość podobno też spada. Sprzedawca mi mówił,że Miele już nie jest dawną marką Miele. Już sprzęty nie działają kilkadziesiąt lat.
21 września 2014 15:51
wichurra

Ta ich jakość podobno też spada. Sprzedawca mi mówił,że Miele już nie jest dawną marką Miele. Już sprzęty nie działają kilkadziesiąt lat.

Wszystko dzis tak robia ,sprzet tanieje i jest do 4liter,co by czesciej kupowac ,jakie byly telewizory nasze pralki,naszych rodzicow chodzilo to po ponad 20lat a kup dzis taki sprzet watpie zeby tyle wytrzymal 
21 września 2014 15:56
wichurra

Ta ich jakość podobno też spada. Sprzedawca mi mówił,że Miele już nie jest dawną marką Miele. Już sprzęty nie działają kilkadziesiąt lat.

Każdej marki jakość spada. Ktoś mi kiedyś powiedział, że teraz jest taka jakość, że sprzęt ma wytrzymać okres gwarancji. Najczęściej tyle wytrzymuje, a kilka miesięcy po zaczyna się psuć.
21 września 2014 15:59
Też tak słyszałam, ale jestem dosyć przywiązana do Samsunga i nie zauważyłam, żeby jakość spadała.
Sprzęty AGD Boscha też działają wiele lat.
21 września 2014 16:08 / 2 osobom podoba się ten post
Samboja

Ja cenię sobie przede wszystkim to, że mam WYBÓR i nie muszę, tak jak w nieszczęsnym H&M,  decydować pomiędzy dwiema średnio pasującymi bluzkami w całym sklepie bo doskonale pasuje na mnie dziesięć ;) Są jakoś inaczej szyte. Może po prostu na wyższe kobiety? Tutaj widziałam dużo więcej dziewczyn o moim wzroście niż w PL.

Z ust mi to wyjelas. Idąc do przymierzalni w KIK wybieramy potem to,co mi się najbardziej podoba,a nie jestem zmuszona wziąć jedyną rzecz,która na mnie pasuje.
Kupilam tam sporo T-Shirt-ów i jestem z nich bardzo zadowolona.
Dżinsy również. 
21 września 2014 16:15
Jedynym plusem jest znaczący spadek cen. Teraz jest nas "szybciej" stać na zakup nowego.
21 września 2014 16:17
wichurra

No ale napisałam, że mama kupiła w Niemczech i też takich w Niemczech szukam. 
Polskie mam, są ok, ale te niemieckie były jeszcze lepsze. 
Zwłaszcza, że to takie ciepłe pościele były - to nie była flanela, tylko coś innego, też ciepłego. Do tego ładnie wyglądały.
U nas nie ma za bardzo wyboru w tych ciepłych pościelach. A jak już gdzieś są, to wzory okropne. 

Jedyne ciepłe pościele niemieckie z jakimi się spotkałam to tzw. Bieber albo Finebieber (chyba dobrze napisałam).
Popatrz na gazetki Lidla i Aldika, bo chyba od poniedziałku mają być :)
21 września 2014 16:28 / 1 osobie podoba się ten post
W Aldim widziałam, ale nie było moich rozmiarów i też za ładne nie były.
21 września 2014 16:29 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra

W Aldim widziałam, ale nie było moich rozmiarów i też za ładne nie były.

a jakie były te rozmiary?
 
21 września 2014 16:34 / 1 osobie podoba się ten post
agamor

a jakie były te rozmiary?
 

Jakie to ciekawskie ...
21 września 2014 16:35
magdzie

Jakie to ciekawskie ...

a no ciekawa jestem dzisiaj, nigdzie ni wychodziłam w czasie wolnym, nie chce mi się
 
21 września 2014 16:41 / 2 osobom podoba się ten post
agamor

a no ciekawa jestem dzisiaj, nigdzie ni wychodziłam w czasie wolnym, nie chce mi się
 

Dzisiaj nawet jak byś wyszła to nic byś nie pooglądała :)))))))))