Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

09 maja 2024 10:44 / 3 osobom podoba się ten post
kamisz49

:-) Może u niej z pamięcią słabo.

Z głową jest dobrze tylko ona musi na swoje postanowić bo to święto katolickie a ona katolik ale zołza 
09 maja 2024 10:55 / 1 osobie podoba się ten post
nincia

Z głową jest dobrze tylko ona musi na swoje postanowić bo to święto katolickie a ona katolik ale zołza :hihi:

Starszym ludziom wierzącym nie przegadasz. Tutaj na szczęście nie ma takiego rygoru, co prawda wielkanoc czy boże narodzenie babcia obchodzi... ale poza tym jest po ludzku bez fanatyzmu, że tak się wyrażę Obiad mamy wczorajszy. Dzisiaj będę robić galaretkę z kawałkami bananów.
09 maja 2024 11:06 / 3 osobom podoba się ten post
nincia

Z głową jest dobrze tylko ona musi na swoje postanowić bo to święto katolickie a ona katolik ale zołza :hihi:

Im trudno uwierzyć ,że taki katolicki kraj jak Polska nie  świętuje tak ważnego święta. 
My jednak bardziej jeszcze religijni a mamy mniej świat . 
09 maja 2024 14:30 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisiaj zjadłam 12 sztuk pielmieni  to nie dużo, bo są malutkie , mniejsze od naszych uszek . Zjadłabym więcej, ale muszę dbać o figurę .
09 maja 2024 15:00 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Im trudno uwierzyć ,że taki katolicki kraj jak Polska nie  świętuje tak ważnego święta. 
My jednak bardziej jeszcze religijni a mamy mniej świat . 

Dorotee religijni na pokaz. Boga trzeba mieć w sercu. Ja Go mam i nie potrzebuje latać do kościoła. Bóg jest wszędzie. 
09 maja 2024 15:29 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Dorotee religijni na pokaz. Boga trzeba mieć w sercu. Ja Go mam i nie potrzebuje latać do kościoła. Bóg jest wszędzie. 

Dyskusje religijne są chyba wzbronione tutaj 😉 mam na myśli statystyki jeszcze . Jak się należy do jakieś ferajny dobrowolnie to chce się mieć z nią kontakt ? W parafii Margaretkowej wznowili śniadania dla Pań , koncerty , wycieczki rowerowe i pociągiem. Wieczory pieśni , tańców jeszcze nie .Kościół to dla mnie wspólnota ludzi podobnych do siebie. 
09 maja 2024 16:11 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Im trudno uwierzyć ,że taki katolicki kraj jak Polska nie  świętuje tak ważnego święta. 
My jednak bardziej jeszcze religijni a mamy mniej świat . 

Bo kilkanaście lat temu załatwili w Watykanie to, że obchodzić będziemy to święto w 7.niedzielę po Wielkanocy. Ze względu, żeby umożliwić większej liczbie wiernym udział w tej uroczystości. Bo co niedziela, to nie czwartek. Polska jako jedyny kraj 
09 maja 2024 16:15 / 1 osobie podoba się ten post
nincia

Z głową jest dobrze tylko ona musi na swoje postanowić bo to święto katolickie a ona katolik ale zołza :hihi:

Moja to musi wszystko wiedziec, zagadac, zaczepic. Dzis po mszy pod golym niebem tez 
09 maja 2024 16:27 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Bo kilkanaście lat temu załatwili w Watykanie to, że obchodzić będziemy to święto w 7.niedzielę po Wielkanocy. Ze względu, żeby umożliwić większej liczbie wiernym udział w tej uroczystości. Bo co niedziela, to nie czwartek. Polska jako jedyny kraj :-)

Ale żeby ustanowić dzisiejszy czwartek  dniem ustawowo wolnym od pracy to już chyba polskie władze ustawodawcze? 
Pamiętasz jak ustanowiono 6 stycznia dniem ustawowo wolnym od pracy? 
Niemcy , landy katolickie od zawsze świętowały państwowo dzień Trzech Króli. 
09 maja 2024 17:31 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Ale żeby ustanowić dzisiejszy czwartek :chaplin: dniem ustawowo wolnym od pracy to już chyba polskie władze ustawodawcze? 
Pamiętasz jak ustanowiono 6 stycznia dniem ustawowo wolnym od pracy? 
Niemcy , landy katolickie od zawsze świętowały państwowo dzień Trzech Króli. 

Tak, zgadza się. A powinien być też i Wielki Piątek. Tak uważam. 
10 maja 2024 08:11 / 2 osobom podoba się ten post
kamisz49

To ty gusia masz teraz pełne ręce pracy na tym urlopie! Po przeprowadzce usiądź w kuchni albo w salonie, otwórz szampana i pogratuluj sobie:aniolki::-) Pewnie cię to kosztowało dużo pieniędzy, pracy i czasu ale dałaś radę.:szampan: Wracam do robienia obiadu bo babcia już się kręci po kuchni. W sobotę będzie znowu córka i mamy jechać na urodziny. Nie chce mi się szczerze mówiąc ale pojadę z nimi, pouśmiecham się i będę się szkolić z niemieckiego.

Dokładnie tak robię. Siadam sobie wieczorami spokojnie, czasem kieliszek prosecco, czasem winko, rozglądam się i cieszę się 
A z innej beczki,takie uczestniczenie w spotkaniach z rodziną czy przyjaciółmi podopiecznych, różne sytuacje, różni ludzie i tematy, to najlepsze lekcje języka niemieckiego,w dodatku za darmo 
10 maja 2024 10:27 / 3 osobom podoba się ten post
Dzis ziemniaki ze sledziem w sosie buraczkowym(bo trzeba go zjesc).
10 maja 2024 10:40 / 2 osobom podoba się ten post
Kapuśniak z młodej kapusty. Czysty nie zabielany z kiełbaska i koncentratem pomidorowy plus duuuuzo koperku. 
10 maja 2024 11:40 / 2 osobom podoba się ten post
A ja wczoraj zrobiłam przegląd lodówki.
Któregoś dnia miałam zrobić coś z kiełbaską śląską ale wysyłam z domu a kiełbasa została. Wczoraj wieczorem naszła mnie ochota na kiełbasę w piwie, taką z cebulą,keczupem, koncentratem pomidorowym i groszkiem. Tak jej smak za mną chodził, że późnym wieczorem zrobiłam. Zjadłam trochę a resztę zjem dzisiaj na obiad 
11 maja 2024 05:48 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień lenia to tylko naleśniki zrobię z twarożkiem waniliowym. Już chodzą za mną od kilku dni. 😁