W domu #8

23 kwietnia 2017 16:01 / 5 osobom podoba się ten post
ewa59

.......Wieków......Amen.......:-)

Ewcia- na wieki wiekow...amant ! hi,hi
23 kwietnia 2017 16:05 / 2 osobom podoba się ten post
pytajka

:oczko:Ewcia- na wieki wiekow...amant ! hi,hi:tak:

23 kwietnia 2017 16:08 / 4 osobom podoba się ten post
...Barbara48:no kurczątko-wyglądasz jak milion dolarów!
 Jesli chodzi o roladę z "cytatu" naszej  Maliny- to piekłam ją namiętnie...w czasach kiedy piekłam. Przepis miałam od Was-ciasto lekkie,szybkie i dobre.
...w domu czas leci jak nienormalny
23 kwietnia 2017 16:19 / 4 osobom podoba się ten post
pytajka

...Barbara48:no kurczątko-wyglądasz jak milion dolarów!
 Jesli chodzi o roladę z "cytatu" naszej  Maliny- to piekłam ją namiętnie...w czasach kiedy piekłam. Przepis miałam od Was-ciasto lekkie,szybkie i dobre.
...w domu czas leci jak nienormalny:smutny:

Bardzo smaczna i szybka rolada,ja tak jak Ty kiedyś piekłam często teraz jestem wygodna,i bardzo leniwa,ale jest mi z tym dobrze
23 kwietnia 2017 16:22 / 2 osobom podoba się ten post
Malina

Bardzo smaczna i szybka rolada,ja tak jak Ty kiedyś piekłam często teraz jestem wygodna,i bardzo leniwa,ale jest mi z tym dobrze

Kochana-przy Twojej sylwetce-możesz być leniwa!
...ja zwyczajnie musze sie pilnować
23 kwietnia 2017 17:07 / 9 osobom podoba się ten post
Gosiap

Trzymaj się.
Zaraz będziesz w domu.

Ale w domu to jest też tak, że na rękach nas nie noszą. 
Każdy ma swoje plany i je realizuje. Najbliżsi wyjechali i cieszą się życiem.
A ja stanęłam w miejscu bo to co było do zrobienia zrobiłam.
Zamknęlam też drzwi do związków, które nie były na moją miarę.
A teraz czarna dziura. Cholera mam doła. Wyjechać do pracy i zapomnieć.
Ale póki co mam świra na gotowanie i pieczenie. Muszę czymś zająć zmysły.
Przez 2 miesiące byłam na szteli gdzie mnie karmiono i to dobrze, brakuje mi spełnienia się w kuchni.
Już nagotowałam na 2 dni do przodu, moja córka się ucieszy bo jak wrócą będą mieli co jeść.
Upiekłam ciasto IMPALI - jest pyszne - i moja wnuczka je uwielbia, nie pierwszy raz je zrobiłam i zawsze jest super pyszne.
Ale szukam rolady jabłkowej, nie wiem czyj przepis ale chcę wyprubować. 



Przegoń doła. "Zamknęlam też drzwi do związków, które nie były na moją miarę" czyli pozytyw, możesz odetchnąć pełną piersią. Ja tęsknię do domu, ale jak za długo jestem to już mnie nosi. Zrobię co zaplanowałam i chcę jechać. Dorosłe dzieci to dorosłe dzieci. Ja nawet nie próbuję się wcinać w ich plany. Jak mogą to przyjadą, jak nie to nie. Dzisiaj młodzi żyją innym rytmem, inaczej też muszą odpoczywać. Mnie wystarczy leżaczek, książka i piffko, im już nie.

Za tydzień o tej porze będę już w Sindbadzie. Dzisiaj w ramach "zalecania się rodziny" byłam na wycieczce, potem kawka i ciacho. Fajnie było. Jeszcze nie potwierdziłam, że wracam,  niech się starają
23 kwietnia 2017 17:47 / 6 osobom podoba się ten post
muszę to zacytowć  

" i jeszcze je podeprzyj dobrze krzesłami lub zastaw szafą, niech żadna "gnida" nie zechce wrócić "

74Sandra bardzo mnie postawiłaś do pionu.
Dziękuję, jeszcze pewnie będę się łamać, ale w głowie mi dzwoni twoje zdanie jak wyżej.

23 kwietnia 2017 19:30 / 4 osobom podoba się ten post
74Sandra czy to jest twoje prawdziwe imie czy prawdziwe zaczyna sie na "B" Sorki,że pytam nie musisz mi odpowiadać jak nie zechcesz,po prostu bardzo mi kogoś przypominasz
23 kwietnia 2017 21:00 / 7 osobom podoba się ten post
23 kwietnia 2017 21:12 / 2 osobom podoba się ten post
Gosiap

Chyba jednak nie zrozumiałaś mojego posta. Gdybyś wiedziała gdzie ta rolada jabłkowa.... daj znać.... pozdrawiam.

5 jajek 
5łyżek mąki 
5 łyżek cukru 
Troszke proszku do pieczenia. Tyle zapamiętałam
23 kwietnia 2017 21:27 / 2 osobom podoba się ten post
pytajka

...Barbara48:no kurczątko-wyglądasz jak milion dolarów!
 Jesli chodzi o roladę z "cytatu" naszej  Maliny- to piekłam ją namiętnie...w czasach kiedy piekłam. Przepis miałam od Was-ciasto lekkie,szybkie i dobre.
...w domu czas leci jak nienormalny:smutny:

O jezuuu, dziękuje ::)
Mężowi sie nie podoba ale  to mój wybór.
23 kwietnia 2017 21:30 / 2 osobom podoba się ten post
Białka ubić na sztywno stopniowo dodawać cukier i mąkę i łyżeczkę proszku do pieczenia.
Jabłka zetrzeć bezpośrednio na papier do pieczenia i zalać ciastem,piec 20-25 min.
Po upieczeniu odwrócić na wilgotną ściereczkę i zwinąć w roladę.
23 kwietnia 2017 21:33 / 2 osobom podoba się ten post
A przepis wstawiła kiedyś Ivanilia.
23 kwietnia 2017 23:49 / 5 osobom podoba się ten post
Malina

Bardzo smaczna i szybka rolada,ja tak jak Ty kiedyś piekłam często teraz jestem wygodna,i bardzo leniwa,ale jest mi z tym dobrze

A ja spieprzyłam, znaczy spaliłam .........
Ja nie mieszkam z moimi dorosłymi dziećmi ale to w ich domu smrodu narobiłam.....
Porażka ale uciekłam do siebie, najpierw przewietrzyłam i zatarłam ślady...
Teraz jestem u siebie i myślę, że jak się serca nie włoży w pieczenie to się nie uda....
Moja córka siedziała teraz i mnie głaskała po głowie.....
zamieniłyśmy się na chwilę rolami, córka pociesza matkę ....
24 kwietnia 2017 00:00 / 1 osobie podoba się ten post
aniao

Przegoń doła. "Zamknęlam też drzwi do związków, które nie były na moją miarę" czyli pozytyw, możesz odetchnąć pełną piersią. Ja tęsknię do domu, ale jak za długo jestem to już mnie nosi. Zrobię co zaplanowałam i chcę jechać. Dorosłe dzieci to dorosłe dzieci. Ja nawet nie próbuję się wcinać w ich plany. Jak mogą to przyjadą, jak nie to nie. Dzisiaj młodzi żyją innym rytmem, inaczej też muszą odpoczywać. Mnie wystarczy leżaczek, książka i piffko, im już nie.

Za tydzień o tej porze będę już w Sindbadzie. Dzisiaj w ramach "zalecania się rodziny" byłam na wycieczce, potem kawka i ciacho. Fajnie było. Jeszcze nie potwierdziłam, że wracam,  niech się starają :radosc:

A przesiadkę masz we Wrocławiu, czy gdzieś tam na trasie????