Moje miasto

18 kwietnia 2015 13:23 / 1 osobie podoba się ten post
tyciek

Albo w "Bitwie o Monte Cassino" M.Wańkowicza  ( CUUUUUDNE !!! ) ewentualnie ostatnio wydana "Dziadek i niedźwiadek -historia prawdziwa" Ł.Wierzbickiego , bogato zilustrowane fotami , niby dla dzieci , ale ja też chętnie przeczytałam.....
 

Jest też  "Niedziwiedź Wojtek. Niezwykły żołnierz armii Andersa".
09 maja 2015 09:02 / 8 osobom podoba się ten post
uchwycone w tym tygodniu w moim miescie Essen
09 maja 2015 11:13 / 1 osobie podoba się ten post
leni

uchwycone w tym tygodniu w moim miescie Essen

Piekne zdjecie:)
09 maja 2015 12:28 / 3 osobom podoba się ten post
ta aleja tez jest piekna
09 maja 2015 12:29 / 4 osobom podoba się ten post
a to moj zaczarowany ogrod wczesnym rankiem
09 maja 2015 12:34 / 2 osobom podoba się ten post
tu odpoczywamy z dziadkami kazdego dnia niezaleznie od pory roku
09 maja 2015 12:49 / 2 osobom podoba się ten post
to jak sie dorwalam, to wstawie jeszcze jedno zdjecie z ubieglego roku. Taka roze spotkalam pierwszy raz w zyciu, finksrose ( nie wiem jak sie po niemiecku pisze, ale tak mowia). W ubieglym roku bylo 5 olbrzymich kwiatow , w tym roku jest 7 pakow i powoli sie rozwijaja. Ten moj ogrod, to moja praca ostatniej wiosny, bylo duzo pracy, poniewaz wszystko bylo zapuszczone bo nikt od wielu lat nic nie robil. Ogrod to jedno z moich hobby i ta praca mnie nie meczy.Nie musze tego tutaj robic, ale robie to z checia tez dla siebie aby nacieszyc oczy:)
09 maja 2015 14:14 / 1 osobie podoba się ten post
Ta róża jak mówisz to jest nasza polska piwonia mam taką w ogródku.
09 maja 2015 15:18
gosiek_

Ta róża jak mówisz to jest nasza polska piwonia mam taką w ogródku.

nie kochanie, ta wyglada jak roza , tylko liscie ma jak piwonia. To jest krzew a piwonie tez mamy
09 maja 2015 15:43 / 2 osobom podoba się ten post
leni

ta aleja tez jest piekna

Piękna, przypomina mi tę aleję z filmu i książki "Ania z zielonego wzgórza":)))))))
09 maja 2015 18:43 / 1 osobie podoba się ten post
agrafka

Piękna, przypomina mi tę aleję z filmu i książki "Ania z zielonego wzgórza":)))))))

Aleja Zakochanych
09 maja 2015 18:45 / 2 osobom podoba się ten post
leni

to jak sie dorwalam, to wstawie jeszcze jedno zdjecie z ubieglego roku. Taka roze spotkalam pierwszy raz w zyciu, finksrose ( nie wiem jak sie po niemiecku pisze, ale tak mowia). W ubieglym roku bylo 5 olbrzymich kwiatow , w tym roku jest 7 pakow i powoli sie rozwijaja. Ten moj ogrod, to moja praca ostatniej wiosny, bylo duzo pracy, poniewaz wszystko bylo zapuszczone bo nikt od wielu lat nic nie robil. Ogrod to jedno z moich hobby i ta praca mnie nie meczy.Nie musze tego tutaj robic, ale robie to z checia tez dla siebie aby nacieszyc oczy:)

To jest piwonia?Takie liscie ma piwonia?  Matko Święta, to ja chyba całą powyrywałam z ogródka Dziadka....
09 maja 2015 18:47 / 2 osobom podoba się ten post
Annika

To jest piwonia?Takie liscie ma piwonia?  Matko Święta, to ja chyba całą powyrywałam z ogródka Dziadka....

Tak to jest piwonia.Rozowa lub biala znaczy sie ta ktora ma wieksze wymagania uprawy.Czerwona mniejsze.Nie martw sie jak nie wykopalas bulw to odrosnie
09 maja 2015 18:51
ORIM

Tak to jest piwonia.Rozowa lub biala znaczy sie ta ktora ma wieksze wymagania uprawy.Czerwona mniejsze.Nie martw sie jak nie wykopalas bulw to odrosnie

Mam nadzieję, tak to jest jak w pracy się człowiekowi nudzi
09 maja 2015 18:51 / 4 osobom podoba się ten post
leni

to jak sie dorwalam, to wstawie jeszcze jedno zdjecie z ubieglego roku. Taka roze spotkalam pierwszy raz w zyciu, finksrose ( nie wiem jak sie po niemiecku pisze, ale tak mowia). W ubieglym roku bylo 5 olbrzymich kwiatow , w tym roku jest 7 pakow i powoli sie rozwijaja. Ten moj ogrod, to moja praca ostatniej wiosny, bylo duzo pracy, poniewaz wszystko bylo zapuszczone bo nikt od wielu lat nic nie robil. Ogrod to jedno z moich hobby i ta praca mnie nie meczy.Nie musze tego tutaj robic, ale robie to z checia tez dla siebie aby nacieszyc oczy:)

Zwie się ta roślinka Pfingstrose, tak jak zbliżające się święto, Pfingstsonntag, Zielone Świątki, czyli zielonoświątkowa róża :)  
Fachowiec to ja nie jestem, ale dla mnie to też jest odmiana piwonii :)
A zdjęcia piękne, fajnie mieć taki azyl dla siebie :)