Mężczyna poszukuje pracy

15 maja 2013 19:59
zbyszek68

Pozwoliłem sobie założyć ten temat z wyłowionych postów. Uważam, że skoro mężczyzn jest na portalu bardzo mało, to może będzie im łatwiej, gdy będą mieli własny wątek. Moderator


 


Witam drogie Panie  Jestem męzczyzną po kursie opiekuna i nawet pracowałem w Polsce ale to co się dzieje w domach opieki to przechodzi ludzkie pojęcie  i postanoiłem odejść i poszukać pracy w Niemczech ze słabą znajomością języka niemieckiego i obdzwoniłem kilka agencji i utwierdzono mnie w przekonaniu , że mężczyzn opiekunów niemcy nie zatrudniają . A jak są jakieś oferty dla mężczyzn to bardzo rzadko , zdziwiłem się bardzo ale cóż .  Czy drogie wiedzą albo znaja jakąś agencję na początek , która zatrudnia do pracy w Niemczech męskich opiekunów ze słabą znajomościa języka . Będę bardzo wdzięczny a odpowiedzi prosiłbym bezpośrednio na mojego maila , oto on : (usunięto ze względów bezpieczeństwa) Szukam wciąż ale nie ma nic dla mężczyzn , mam bardzo duże doświadczenie z różnymi chorobami wieku późnego , znam elementy masażu  i rehabilitacji .  Pozdrawiam i dziękuję zaewentualne oferty , czy adresy . Pozdrawiam   

Witaj Zbyszku nie wiem jak ci poszły poszukiwania ale moze jeszcze w  jakby co to sprobuj w Aterimie widziałam tam ogłoszenia dla opiekuna pozdrawiam wszystkich.

15 maja 2013 20:15
zbyszek68

Pozwoliłem sobie założyć ten temat z wyłowionych postów. Uważam, że skoro mężczyzn jest na portalu bardzo mało, to może będzie im łatwiej, gdy będą mieli własny wątek. Moderator


 


Witam drogie Panie  Jestem męzczyzną po kursie opiekuna i nawet pracowałem w Polsce ale to co się dzieje w domach opieki to przechodzi ludzkie pojęcie  i postanoiłem odejść i poszukać pracy w Niemczech ze słabą znajomością języka niemieckiego i obdzwoniłem kilka agencji i utwierdzono mnie w przekonaniu , że mężczyzn opiekunów niemcy nie zatrudniają . A jak są jakieś oferty dla mężczyzn to bardzo rzadko , zdziwiłem się bardzo ale cóż .  Czy drogie wiedzą albo znaja jakąś agencję na początek , która zatrudnia do pracy w Niemczech męskich opiekunów ze słabą znajomościa języka . Będę bardzo wdzięczny a odpowiedzi prosiłbym bezpośrednio na mojego maila , oto on : (usunięto ze względów bezpieczeństwa) Szukam wciąż ale nie ma nic dla mężczyzn , mam bardzo duże doświadczenie z różnymi chorobami wieku późnego , znam elementy masażu  i rehabilitacji .  Pozdrawiam i dziękuję zaewentualne oferty , czy adresy . Pozdrawiam   

P24 ta firma z serduszkiem w logo zatrudnia facetów. Najchętniej po 30tce, z prawem jazdy, niepalących. Pracuje tam okolo 10% facetów. Ciągle poszukują opiekunek i opiekunow. Zobacz  na ich www, gdzie mają najbliższą filię od ciebie i jedź. Zrobią z tobą krótki wywiad, test niemieckiego przez telefon, ewentualnie zapiszą cię na kurs doszkalający (bezpłatny o ile przepracujesz po nim min 30dni w de).
 
A z twoim doswiadczeniem jak napisałeś, nie powinieneś długo czekać.
 
16 maja 2013 12:41
A ja nie rozumiem i nie akceptuje Faceta opiekuna.. to dla mnie jest smieszne, no bo jak Facet ma Babci umyc tyłek i pampersa zmienic?.. to powinny robic kobiety
16 maja 2013 12:49
Orchidea , opieki wymagaja też dziadkowie , ja już pisalam , że mialam kiedys pana 180cm 90 kg i na lifcie sztywnial jak kloda , ten pacjent naprawde wymagal silnej męskiej ręki , nawet zgłaszałam to w firmie i myślę , że napewno znalazłoby sie wiele innych nawet babć , które wymagałyby opieki faceta.Tę prace powinno sie po trosze zaliczyć jak prace na oddziałach szpitalnych tam też pracuja pielęgniarze i nie ma w tym nić dziwnego.
16 maja 2013 12:49
coś nie tak nacisnęlam i wskoczylo podwojnie i nie umiem drugiego skasowac , ale życze wszystkim panom znalezienia pracy , bo myslę , że są w tym zawodzie potrzebni.
16 maja 2013 12:53
To podam Ci przykład. do mojego podopiecznego przychodziła pielęgniarka, żeby Go myc, i kiedys wzieła do pomocy mężczyzne, dziadek protestował i nie pozwolił sie nawet dotknąc. Wolał kobiete, możliwe że mężczyzny się wstydził.
16 maja 2013 12:58
Być może Orchidea , ale nie mozna generalizować , u mnie np. dziadek wstydzil sie właśnie mnie i pewnie wolałby faceta , ale tu jest jeszcze babcia , wiec jestem ja , ale generalnie widać , że łatwiej przychodzi mu nawiązać rozmowe z facetem , widze jak dogaduje się z ogrodnikiem , a jak ze mną czy ze sprzataczką.
16 maja 2013 17:09
Orchidea

A ja nie rozumiem i nie akceptuje Faceta opiekuna.. to dla mnie jest smieszne, no bo jak Facet ma Babci umyc tyłek i pampersa zmienic?.. to powinny robic kobiety

Akceptuje w pelni,mozesz rowniez powiedziec ,no jak facet, gigekolog ma mnie badac? ,lub odbierac porod?.
Pracujac w Promedice ,zmienil mnie chlopak ,przesympatyczny i radzil sobie wspaniale.
16 maja 2013 19:55 / 1 osobie podoba się ten post
Orchidea

A ja nie rozumiem i nie akceptuje Faceta opiekuna.. to dla mnie jest smieszne, no bo jak Facet ma Babci umyc tyłek i pampersa zmienic?.. to powinny robic kobiety

No ok:)ale nie zgodze sie z tym,to dziala tez w druga strone:)ja np opiekuje sie mezczyzna w tym momencie,to co?mam go nie myc bo jestem kobieta?sam sie nie umyje raczej,nie ma takiej opcji tutaj:)a w sumie to co to za widoki:)gdyby podopieczni mieli o polowe lat mniej,no to jeszcze ,jeszcze.....hahahaha
16 maja 2013 20:04
Wlasnie.Ja przez ostatnie 5lat opiekowalam sie malzenstwem ale opieki wymagal pan. Moje znajome mialy babuszki do opieki. Kulaly ze Mnie caly czas,o...ze Ja to mam widoki i widoku mezczyzny to nie zapomne. Tak rzeczywiscie 90letni dziadzius i bylo na co popatrzec,nie chce obrazic mezczyzn,ha,ha. A tak wogole to na dziadka sprzet albo to co po nim w zasadzie zostalo.......nie zwracalam uwagi.Dziadziu sorki ale rzeczywistosc jest brutalna.Tylko nie strasz Mnie dzisiaj w nocy!!!!!!!!
16 maja 2013 20:42
Orchidea

A ja nie rozumiem i nie akceptuje Faceta opiekuna.. to dla mnie jest smieszne, no bo jak Facet ma Babci umyc tyłek i pampersa zmienic?.. to powinny robic kobiety

Że nie rozumiesz i nie akceptujesz to ok -ale co w tym jest śmiesznego?Szkoda ,ze nt temat nie wypowiadają się panowie z forum,którzy opiekują się właśnie kobietami.Ich spojrzenie na temat na pewno jest inne niż nasze.
16 maja 2013 20:52 / 3 osobom podoba się ten post
Orchidea

A ja nie rozumiem i nie akceptuje Faceta opiekuna.. to dla mnie jest smieszne, no bo jak Facet ma Babci umyc tyłek i pampersa zmienic?.. to powinny robic kobiety

Tak samo jak facet może przewinąć swoje dziecko. Ja nie widzę w tym problemu i jeszcze się nie spotkałem z przypadkiem, by ktoś się wstydził. Słyszalem, że się zdarza, ale z autopsji tego nie znam. To raczej sporadyczne przypadki. Tak samo jest u lekarzy. Przecież to jest praca i nie ważne kto się opiekuje, czy mężczyzna, czy kobieta - obowiązki te same. Rodziny wolą mieć kobiety opiekunki ale wydaje mi się, że to przez jakiś utarty stereotyp. 
16 maja 2013 21:05
dorcia50

Orchidea , opieki wymagaja też dziadkowie , ja już pisalam , że mialam kiedys pana 180cm 90 kg i na lifcie sztywnial jak kloda , ten pacjent naprawde wymagal silnej męskiej ręki , nawet zgłaszałam to w firmie i myślę , że napewno znalazłoby sie wiele innych nawet babć , które wymagałyby opieki faceta.Tę prace powinno sie po trosze zaliczyć jak prace na oddziałach szpitalnych tam też pracuja pielęgniarze i nie ma w tym nić dziwnego.

czy ten pan nie mieszka w Homberg?
16 maja 2013 21:20
Tak Filip , bylam tam 1-wsza opiekunka , czy moze tam jestes?
16 maja 2013 21:20
opiekun_Janusz

Tak samo jak facet może przewinąć swoje dziecko. Ja nie widzę w tym problemu i jeszcze się nie spotkałem z przypadkiem, by ktoś się wstydził. Słyszalem, że się zdarza, ale z autopsji tego nie znam. To raczej sporadyczne przypadki. Tak samo jest u lekarzy. Przecież to jest praca i nie ważne kto się opiekuje, czy mężczyzna, czy kobieta - obowiązki te same. Rodziny wolą mieć kobiety opiekunki ale wydaje mi się, że to przez jakiś utarty stereotyp. 

Ja mysle,choc myslenie to moze nie najlepsza moja dziedzina:)ze jesli panowie decyduja sie wykonywac taka prace,to nie jest to przypadkowy wybor,tylko przemyslana bardziej dokladnie sprawa,co u niektorych z nas kobiet,moze byc kwestia przypadku,bo jakby na to nie patrzec dla nas kobiet to najlatwiejsza praca do zdobycia,tak mi sie wydaje.Ogolnie czytajac posty tutaj panow na forum,stwierdzam,ze chociaz malo ich jest,to sa to bardzo inteligentni faceci:)pozdrawiam wszystkich panow:)