Powitajki przy kawie 75

01 grudnia 2023 09:14 / 4 osobom podoba się ten post
pada, a wczoraj trochę nasypało. 
01 grudnia 2023 14:29 / 2 osobom podoba się ten post
Kika67

Dzień dobry popołudniu. 
Na Bawarii zimowo, śnieg sypie dzisiaj cały dzień, chodniki ślizgie jak diabli, trzeba uważać, żeby się nie wy..... 
Ja dzisiaj na wysokich obrotach, bo taras dekorowałam, oczywiście na wyraźną prośbę bratowej Józka, nie należy, to do moich obowiązków, ale akurat uwielbiam wszelkie dekoracje świąteczne. Światełka z ubiegłego roku działają, więc ładnie jest. W Edece kupiłam wianek adwentowy i od niedzieli będziemy odliczać dni do świąt. Patrząc na ceny, to inflacji tym razem nie zauważyłam, nie wiem jak w Polsce. 
W następną niedzielę wybieram się na kiermasz świąteczny do Pszczyny, to zobaczę czy doznam szoku, czy szok będzie umiarkowany. 
Jakieś ciasteczka mi po głowie chodzą i być może coś upiekę, bo bym sobie zjadła coś domowego. 
Za tydzień, to ja już będę dopakować walizkę, bo niestety z powodu tych podróży pociągiem jestem ograniczona bagażowo. 
Miłego andrzejkowego wieczoru i pamiętajcie, że co się dzisiaj wywróży, to się spełni. Kto dzisiaj leje wosk? Jeszcze sny adwentowe podobno się zawsze spełniają, szczególnie te z niedzielnej nocy.
 

Kika ja też przygotowuję się do pieczenia ciasteczek. Na początek będą pierniczki, które chodzą za mną od tygodnia. Dzień dobry 1 grudnia, za miesiąc 2024 rok. Kto by pomyślał i pandemię przeżyliśmy. Dużo zdrowia nam wszystkim życzę.
01 grudnia 2023 18:08 / 2 osobom podoba się ten post
Dobry wieczór  - zasypało na biało i pod butami trzeszczy .Fajnacka pogoda . Wczoraj byłam na tańcach w sensie, że uczyłam się pląsać  O 17,15 poszłam na informatykę .Co ważne ujarzmilam  myszkę .Cały czas miałam kursor w palcu a teraz myszką latam po ekranie . Nasz Pan od informatyki bardzo
przystępnie tłumaczy i poucza , więcej wiedzieć to nic złego .
Miłego wieczoru życzę 
 
01 grudnia 2023 18:17 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia szukam Ciebie .
02 grudnia 2023 07:35 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo 😊 cicho ciemno,  Gdzie jesteście Koledzy i Koleżanki?
02 grudnia 2023 07:45 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry  jestem ,ostatni weekend w pracy w tym roku  spokojnej soboty, trzymajmy się zdrowo 
02 grudnia 2023 08:48 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień dobry w prawie świąteczny dzień 
Za oknem biało i czysto oby jak najdłużej. Muszę wybrać się do miasta po wężyk gumowy czy plastikowy jest potrzebny inaczej siedziałabym w domu .
Miłego, spokojnego dnia .
02 grudnia 2023 09:26 / 3 osobom podoba się ten post
Witam grudniowo
U mnie ciągle sypie i domraża, a kilka dni temu zwaliło mnie z nóg
Beatka może potwierdzić, bo nawet przez telefon było widać gołym okiem i uchem.
Jeszcze trochę pociągająca (nosem) jestem, a i chyba mojego osobistego czymś zaraziłam, bo kaszle podwójnie i też nosem pociąga. Ale na szczęście on bez 40 stopni na razie egzystuje.
Już niedługo spotkam się z naszą Kruszynką, bo za kilka dni jedziemy do Ina do sanatorium. Będzie okazja na normalne pogaduszki i jakieś spotkanko się umówić.
Do pracy wybieram się dopiero po Nowym Roku, mam nadzieję, że znajdą mi fajną ofertę do Berlina albo okolic.
Miłego dnia wszystkim, fajnego weekendu i super ostatniego miesiąca tego roku.
02 grudnia 2023 14:30 / 2 osobom podoba się ten post
Unieruchomione samoloty, pociągi i autobusy: obfite opady śniegu sparaliżowały ruch w Monachium. Lotnisko zawiesiło działalność do niedzieli rano, a większość autobusów i pociągów również została odwołana z powodu pogody.
 

 
Widok z balkonu na jedną ulicę oraz moja droga na zakupy, haha.
 
A to ze strony monachijskiego przewoźnika. Dziwiłem się, dlaczego dziś żadnego autobusu nie widziałem 
 

Der Tram- und Busbetrieb musste witterungsbedingt eingestellt werden. Leider können wir im Moment noch nicht sagen, wann die Busse und Züge wieder fahren.

 

Die S-Bahn München meldet, dass es bei der S-Bahn ebenfalls zu Streckensperrungen kommt.
02 grudnia 2023 15:43 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Unieruchomione samoloty, pociągi i autobusy: obfite opady śniegu sparaliżowały ruch w Monachium. Lotnisko zawiesiło działalność do niedzieli rano, a większość autobusów i pociągów również została odwołana z powodu pogody.
 

 
Widok z balkonu na jedną ulicę oraz moja droga na zakupy, haha.
 
A to ze strony monachijskiego przewoźnika. Dziwiłem się, dlaczego dziś żadnego autobusu nie widziałem :smiech3:
 

Der Tram- und Busbetrieb musste witterungsbedingt eingestellt werden. Leider können wir im Moment noch nicht sagen, wann die Busse und Züge wieder fahren.

 

Die S-Bahn München meldet, dass es bei der S-Bahn ebenfalls zu Streckensperrungen kommt.

Nie strasz , nie strasz,  bo nie pojadę 
03 grudnia 2023 06:49 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień doberek opiekunkowo w pierwszą niedzielę grudnia coraz bliżej do swiat miłego dzionka wszystkim 
03 grudnia 2023 07:38 / 3 osobom podoba się ten post
03 grudnia 2023 10:21 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień dobry ja dziś śpiewam, razem z Kika, ta ostatnia niedziela...
Zaraz za nami do domku pojedzie reszta ekipy z Odliczajek 
Spokojnej pierwszej niedzieli Adwentu życzę wszystkim 
03 grudnia 2023 10:44 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień dobry w piękną niedzielę . Słoneczko lekki przymrozek i biel . Czysto jak na niedzielę przystało .
Dobrego dnia .
03 grudnia 2023 15:18 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo  wybrałam się na rower , chyba już czas na odstawienie go do garażu . Zimno strasznie .