Starsza opiekunka

03 czerwca 2019 21:44
Maria1948

Witam wszystkich! Mam pytanie do was, czy sa jakies ograniczenia wiekowe opiekunek? Obecnie szukam mozliwosci pracy dla mojej mamy. Wyslalam pare zgloszen, ale jak do tej pory albo odpowy, albo brak odzewu. Od lat mieszkam w Niemczech i chcialabym, zeby moja mama tez przeprowadzila sie z Polski gdzies w okolice. Niestety ona nie chce dla niekogo byc ciezarem, poza tym jest osoba bardzo energiczna i pracowita, wiec powiedziala, ze tylko w domu bez zadnego zajecia nie bedzie siedziec. Stad wpadlam na pomysl, zeby znalesc jej zatrudnienie jako opiekunka - czula by sie potrzebna i moglaby troche zarobic. Mama oczywiscie jest bardzo chetna na taka propozycje. Problem jest w tym, ze ma juz 70 lat. Czy jest juz za pozno na znalezienie pracy jako opiekunka? Mama ma duze doswiadczenie w opiece. Zajmowala sie moja babcia po wylewie przez 10 lat (babcia nie mogla juz wstawac z lozna). Potem przez 5 lat chorym mezem - podobna opieka. W chwili obecnej dorabia jako opiekunka dochodzaca do kilku starszych podopiecznych.
Jesli udaloby sie cos dla niej znalesc w okolicy Heidenheim/Ulm/Stuttgard to moglabym czesto podjechac i pomoc na przyklad przy zakupach. W okolicy Solingen lub Koloniii mieszka moja siotra, ktora tez moglaby ja wesprzec.
Z Niemieckiego zna tylko podstawy, ale moglaby sie poduczyc. Ewentualnie z kontaktem z rodzina podopiecznego moglabym ja lub siotra pomoc (obie mowimy biegle po niemiecku).
Pozdrawiam!
Izabela
 

Wiek opiekunki pewnie ważny, ale wazniejszy stan zdrowia i predyspozycje . Znam 40-to latki z torbami pełnymi leków jadące do pracy w opiece . Niech próbuje teraz czas urlopów opiekunki są potrzebne .