Wypieki #2

11 września 2016 11:26 / 1 osobie podoba się ten post
mleczkovoll40

W domu zrobię , ale tu, w taka gorączkę za" chinskiego luda" nie zrobie :-)

Aniu szybko się robi, piekarnika nie używasz, polecam:)
11 września 2016 12:38 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Deserek z kaszy mannej, galaretki i truskawek
Składniki:
1 litr mleka
1 szkl sypkiej kaszy manny
3/4 szkl cukru
1 cukier waniliowy
2 galaretki truskawkowe
2 paczki herbatników lub spód biszkoptowy 
truskawki lub maliny 
Dwie galaretki rozpuszczamy w 750ml wrzątku, odstawiamy do wystudzenia . Mleko z cukrami zagotowujemy, do wrzącego dodajemy szklankę kaszy manny ciągle mieszając energicznie trzepaczką, aby nie powstały grudki zagotować. Blaszkę o wymiarach  20x20cm wyłożyć folia . Na dno wyłożyć herbatniki, wlać  gorącą masę, chwilę przestudzić. Do ciepłej wciskamy truskawki do połowy ich wysokości. Odstawiamy do całkowitego wystudzenia, jak będzie miało temp. pokojową wstawiamy do lodówki na 30min, po tym czasie wlewamy galaretki i wstawiamy do lodówki na ok 1 godzinę, aby galaretka stężała.

Wygląda bardzo apetycznie a pewnie jeszcze lepiej smakuje.
Przepis nie wygląda na skomplikowany. W domu taki zrobię.
11 września 2016 14:08 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara48

Aniu szybko się robi, piekarnika nie używasz, polecam:)

Dzieki Basiu za doping niech mnie trafi jak nie zrobie na przyjazd zmienniczki bodaj w nocy , ale zrobe))
15 września 2016 12:44 / 4 osobom podoba się ten post
Biszkopt /dobrze nasączony/ z bitą śmietaną, mascarpone , owoce i galaretka:)
15 września 2016 12:47 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

Biszkopt /dobrze nasączony/ z bitą śmietaną, mascarpone , owoce i galaretka:)

Mniam, mniam, ja czekam na ochłodzenie, do piekarnika nawet nie podchodzę.
Smacznego Michasiu:)
17 września 2016 13:02 / 4 osobom podoba się ten post
Póżno bo póżno ale upiekłam obiecane "Jaja Adama" dla Fioletowej nawet udekorowałam fioletowo. Wg mnie to nijak te ciasto nie ma się do jaj męskich a może tylko Adamy takie mają - nie wiem:) Na blogach jest pod nazwą Usta Adama to już lepiej, ale ja dostałam pod taką nazwą i tak prezentuje- jeszcze ciepłe:)
17 września 2016 13:09 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

Póżno bo póżno ale upiekłam obiecane "Jaja Adama" dla Fioletowej nawet udekorowałam fioletowo. Wg mnie to nijak te ciasto nie ma się do jaj męskich a może tylko Adamy takie mają - nie wiem:) Na blogach jest pod nazwą Usta Adama to już lepiej, ale ja dostałam pod taką nazwą i tak prezentuje- jeszcze ciepłe:)

KOCHAM CIE!!!! Kazalas dluuugo na te jaja czekac ale teraz mam ochote na rekach Cie troche ponosic Moze to i prawda,ze potrawa,na ktora trzeba czekac dlugo,smakuje o niebo lepiej;)))  Dziekuje jak nie wiem co!!!!!
17 września 2016 13:19 / 2 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

KOCHAM CIE!!!! Kazalas dluuugo na te jaja czekac ale teraz mam ochote na rekach Cie troche ponosic:-) Moze to i prawda,ze potrawa,na ktora trzeba czekac dlugo,smakuje o niebo lepiej;)))  Dziekuje jak nie wiem co!!!!!:taniec2:

Szkoda że tylko wirtualnie zjesz ciasta::)a mnie ponosisz na rękach - tu byś miała mały problem bo nie "mysiej budowy":)pozdrawiam i buziaki aTwoja strona suuuuuuuuuper
17 września 2016 13:24 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

Szkoda że tylko wirtualnie zjesz ciasta::)a mnie ponosisz na rękach - tu byś miała mały problem bo nie "mysiej budowy":)pozdrawiam i buziaki aTwoja strona suuuuuuuuuper:niech zyje:

Dalabym rade,mam na mysli noszenie. A na ciasto przyjade. Podczas kolejnego urlopu planuje mniej po konowalach sie ciagac,wiec damy rade Ciesze sie,ze podobaja sie Tobie te wiadomosci...zapraszam do czytania jutro bo o jajach na pewno cos napisze! 
17 września 2016 13:25 / 1 osobie podoba się ten post
fioletowa.mysz

Dalabym rade,mam na mysli noszenie. A na ciasto przyjade. Podczas kolejnego urlopu planuje mniej po konowalach sie ciagac,wiec damy rade:-) Ciesze sie,ze podobaja sie Tobie te wiadomosci...zapraszam do czytania jutro bo o jajach na pewno cos napisze! :niech zyje:

17 września 2016 13:28 / 1 osobie podoba się ten post
Wiem przeciez. 
20 września 2016 08:51 / 5 osobom podoba się ten post
Sernik z bezą z przepisu IGGA.
20 września 2016 09:23 / 3 osobom podoba się ten post
No i po czorta tu zaglądałam?!
20 września 2016 15:48
Szukam przepisu na szybkie ciasto z kakaem przepisu o ile dobrze pamiętam Kobietki,pomóżcie
20 września 2016 18:07 / 1 osobie podoba się ten post
5 jaj 3/4szlk. cukru 2.5 szkl. mąki 3/4 szkl oleju łyżeczka proszku do piecz 2 lyzki kakao, łyżeczka sody ,,4 gruszki 2 jabłka Wszystko zmiksowac na koniec dodać pokrojone owoce.Super szybkie ,super smakuje. piekłam w sobote .