Wyżywienie w pracy opiekunki

17 marca 2017 23:02 / 5 osobom podoba się ten post
Knorr

Ja też. Matka taką pasztetówkę i kaszanki  robiła, że czuję nadal ten zapach. I z ogórkiem kiszonym z piwnicy w litrowych słoikach zamkniętych. Takich z metalową klamrą i gumką. A śledzie solone z beczki z ikrą . 

U mnie sa takie sledzie. Z ikra albo mleczem. Uwielbiam! A salceson taki prawdziwy?? A kielbasa prosto z wedzarni? Kurcze. Chyba sie rozchoruje,tak mi sie chce swojskich wedlin. Glupie,nie?
17 marca 2017 23:08 / 1 osobie podoba się ten post
fioletowa.mysz

U mnie sa takie sledzie. Z ikra albo mleczem. Uwielbiam! A salceson taki prawdziwy?? A kielbasa prosto z wedzarni? Kurcze. Chyba sie rozchoruje,tak mi sie chce swojskich wedlin. Glupie,nie?:-)

Normalne, nie głupie. Ale salcesonu nigdy nie jadłem jeszcze. ))
Nie lubie tego cholerstwa chyba. 
Kindziuk (szynka, polędwica, schab), to najlepsze było. Długodojrzewająca wędlina.
17 marca 2017 23:11 / 3 osobom podoba się ten post
Knorr

Normalne, nie głupie. Ale salcesonu nigdy nie jadłem jeszcze. :-)))
Nie lubie tego cholerstwa chyba. 
Kindziuk (szynka, polędwica, schab), to najlepsze było. Długodojrzewająca wędlina.

Salceson jest pyszny! Ozorkowy szczegolnie. Dlugodojrzewajace to wszystko dobre. Przynajmniej ja lubie. Ale musi byc doprawione porzadnie.W tym prostactwie troche wybredna bywam;))))
17 marca 2017 23:20 / 2 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Salceson jest pyszny!:-) Ozorkowy szczegolnie. Dlugodojrzewajace to wszystko dobre. Przynajmniej ja lubie. Ale musi byc doprawione porzadnie.W tym prostactwie troche wybredna bywam;))))

Tak, ozorkowy jadłem kiedyś i nawet dość dobry. "Tatara" też nie spróbuję. Robiłem już wiele razy, ale nie jadłem nigdy ))
Kindziuk robiła moja Babcia. Upychała ściśle najlepsze rodzaje peklowanego wcześniej i wędzonego mięsa do żołądka i zanosiła do zimnej piwnicy. 
Jakie to było pyszne i pachnące po kilku miesiącach. 
17 marca 2017 23:26 / 3 osobom podoba się ten post
Jedzą, piją, lulki palą,
Tańce, hulanka, swawola;
Ledwie karczmy nie rozwalą,
Cha cha, chi chi, hejże, hola!
17 marca 2017 23:31 / 3 osobom podoba się ten post
Knorr

Jedzą, piją, lulki palą,
Tańce, hulanka, swawola;
Ledwie karczmy nie rozwalą,
Cha cha, chi chi, hejże, hola!

Hola, hola, krewetkowa swawola
Dzięki Knorku za krewetkowy przepis, wkońcu skuszę się na te owoce
17 marca 2017 23:31 / 5 osobom podoba się ten post
Ale wdepnęłam na ucztowanie.Nie nadążyłam śliny łykać
17 marca 2017 23:42 / 3 osobom podoba się ten post
Knorr

Jedzą, piją, lulki palą,
Tańce, hulanka, swawola;
Ledwie karczmy nie rozwalą,
Cha cha, chi chi, hejże, hola!

Pan Knorr w formie, albo po naszemu falubazowemu - w gazie. Wymiatacz żywnościowy jeden.   
18 marca 2017 00:18 / 4 osobom podoba się ten post
margaritka59

Ale wdepnęłam na ucztowanie.Nie nadążyłam śliny łykać :smutny:

Bo my jesteśmy przeciwko wydzielaniu jedzenia w pracy!
18 marca 2017 00:21 / 2 osobom podoba się ten post
okszka

Hola, hola, krewetkowa swawola
Dzięki Knorku za krewetkowy przepis, wkońcu skuszę się na te owoce :-)

Jak nie masz kolendry świeżej, to suszona też może być, albo oregano. Świeża natka pietruszki też jest o.k.
18 marca 2017 07:42 / 5 osobom podoba się ten post
Knorr

Bo my jesteśmy przeciwko wydzielaniu jedzenia w pracy!

I to nawet mocno, przeciwko  Ja też dzisiaj w ramach protestu będę jadła kindziuk- a jakże-dostałam takowy z Polski, tylko w plasterkach. Bardzo lubię,. Wczoraj jakoś się powstrzymałam, bo piątki u mnie bezmięsne. 
18 marca 2017 09:08 / 6 osobom podoba się ten post
Masz rację, wkręć Basieńkę w gary. Nie wiem tylko czy Ty dasz radę, bo śpioch jesteś. Co będzie jak siostrunia zacznie w nocy rozrabiać
18 marca 2017 09:24 / 7 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Salceson jest pyszny!:-) Ozorkowy szczegolnie. Dlugodojrzewajace to wszystko dobre. Przynajmniej ja lubie. Ale musi byc doprawione porzadnie.W tym prostactwie troche wybredna bywam;))))

A najlepsze dlugodojrzewajace kobietki
i nawet czasem ozorki maja. Pyszne.
18 marca 2017 09:33 / 6 osobom podoba się ten post
Knorr

ale czemu tak ma być? 
Drewnianej michy nie widziałem jeszcze :))), no chyba że bambusowej, Teraz w modzie:-))

Sredniowieczna Polska bambusowych mich nie uwidziala.
18 marca 2017 11:34 / 5 osobom podoba się ten post
hawana

A najlepsze dlugodojrzewajace kobietki:-)
i nawet czasem ozorki maja. Pyszne.

Hawanka, Ty to sama wymyśliłaś ? Gdzieś już słyszałam podobny tekst, a może przeczytałam....?To chyba były mądrości narodowe