Ubezpieczenie zdrowotne za granicą - gdzie i za ile

10 czerwca 2014 10:14 / 1 osobie podoba się ten post
scarlet

Magda jutro idę do Gothaera,
pociągnę agentkę za język,
to bardzo miła osoba,
może coś doradzi.
 
Napiszę po spotkaniu.

Ja też jestem zainteresowana ubezpieczeniem jak ktoś pracuje bez umowy. Będe wdzięczna jak zapytasz
10 czerwca 2014 10:21
kasia63

Koleżanka była ubezpieczona w WARCIE.W D/praca prywatna/  pękły jej wrzody na zołądku,była tu operowana ze wskazań życiowych i leżała 16 dni.Ubezpieczyciel nie uznał bo choroba wrzodowa to choroba przewlekła, a ona jej nie wpisała w formularzu ubezpieczajac się i juz drugi rok spłaca rachunek za szpital-7.500euro/siedem i pół tysiąca/!!!!!!!Odwoływała si i du...nic nie wskórała!!!!!

,,,,,,,,,Znam to! Moja znajoma 3 lata temu pojechała na czarno. wykupiła  ubezpieczenie,,,, turystyczne,,,, w  warcie chyba 200pln na 2czy3 miesiace,,,,  w ostatnim miesiacu pracy jej kregoslup nie wytrzymal dzwigania ciezkich dziadków i wylądowała w szpitalu. Warta nie uznala tego bo że bóle kregoslupa to przewklekle schorzenia,,,,  nie dostala ani centa !!!!,,,,  może i Warta ma racje,,,,, ale  o jezu  potem splacac ratami!!!!! dobrze że nie byla operowana bo by dostala taki rachunek jak twoja koleżanka,,,,,,,,
10 czerwca 2014 10:27
scarlet

Magda jutro idę do Gothaera,
pociągnę agentkę za język,
to bardzo miła osoba,
może coś doradzi.
 
Napiszę po spotkaniu.

To bardzo miłe z Twojej strony.  Bardzo dziekuje ! :),,,
 
napisalam Ci maile na twoj email ,,,, 
12 lipca 2014 08:15 / 1 osobie podoba się ten post
WEitam się z Wami po dłuższej nieobecności
Z własnego doswiadcenia,jeszcze raz polecem firmę GOTHAER jako ubezpieczyciela.Niedawno wysłałam im wszystkie rachunki,jakie posiadałam-za leki,prywatne wizyty u lekarzy,zabiegi-też prywatne----i pomimo,że to było tylko na rok zawarte ubezpieczenie oraz w chwili obecnej nie jestem u nich ubezpieczona-----błyskawicne zwrócono mi na konto poniesione wcześniej wydatki.
Jestem zachwycona tą Firmą.Mam ja w 100 procentach sprawdzoną i polecam Wam jak najbardziej!!!
Mam sceptyczny stosunek do wszelkich ubezpieczeń,to też zawierałam w opcji najtańsze-wychodząc z założenia,że w razie czego i tak niewiele ouzyskam-a tu zoonk!-nie ma problemu z niczym a reakcja Firmy jest błyskawiczna.
Jeśli macie zamiar się ubezpieczać-polecam ich gorąco.Robie im "reklamę",ale dla nas jest to ważne(sprawdzone ubezpieczenie mam na myśli)-a piszę z własnego doświadczenia,bo jak wiecie teoria teorią,a rzeczywistość bije po łapkach zazwyczaj.W tej Firmie tak nie jest.
12 lipca 2014 09:37 / 1 osobie podoba się ten post
tez korzystam z gothaera, moi znajomi rowniez..sa oki
12 lipca 2014 13:04
AMOREK

tez korzystam z gothaera, moi znajomi rowniez..sa oki

jak sie mozna z nimi skontaktowac ile to ubezpieczenie kosztuje
13 lipca 2014 11:34 / 4 osobom podoba się ten post
To może Wam coś powiem jako były agent... Coby się nie działo, ZAWSZE przed podpisaniem umowy z ubezpieczalnią czytajcie OWU, to jest mała książeczka, a czasem jest razem z papierami z umowy , gdzie macie zaznaczone wszystkie wyłączenia, czyli czego ubezpieczenie nie obejmuje, uczciwy(hahahaha) agent ubezpieczeniowy powinien Wam powiedzieć o OWU, ale z reguły tego nie robią, bo zawsze jest wszystko tak napisane, że klient panikuje i uznaje, że mu to nie potrzebne, bo najlepiej by było, żeby nic mu się nie stało, a składni regularnie płacił. Wy podpisując umowę, zaakceptowaliście OWU, bo dostaliście je razem z resztą dokumentów, a to, że wygląda jak ulotka reklamująca firmę...
13 lipca 2014 13:12
nianta

To może Wam coś powiem jako były agent... Coby się nie działo, ZAWSZE przed podpisaniem umowy z ubezpieczalnią czytajcie OWU, to jest mała książeczka, a czasem jest razem z papierami z umowy , gdzie macie zaznaczone wszystkie wyłączenia, czyli czego ubezpieczenie nie obejmuje, uczciwy(hahahaha) agent ubezpieczeniowy powinien Wam powiedzieć o OWU, ale z reguły tego nie robią, bo zawsze jest wszystko tak napisane, że klient panikuje i uznaje, że mu to nie potrzebne, bo najlepiej by było, żeby nic mu się nie stało, a składni regularnie płacił. Wy podpisując umowę, zaakceptowaliście OWU, bo dostaliście je razem z resztą dokumentów, a to, że wygląda jak ulotka reklamująca firmę...

Dziękuję za cenną informację !
13 lipca 2014 15:23
wisienka

ja też mam w Gothaer,  "na wszelki wypadek",ale składka roczna 400,- zł, rozłozone na 2 ratypo 200,- zł. Moze dlatego mam wyzsza stawke , bo jestem starsza??? 
 
ubezpieczenie obejmuje:                                                             Suma ubezp./suma gwarancyjna                składka          
-ubezpieczenie następstw nieszczesliwych wypadków (NNW)               20 000,00zł                                       135,00zł
 
- koszty leczenia następstw nieszcz, wypadków                         20%sumy ubezp. NNW                                 40,00zł
 
-zasiłek dzienny z tyt.niezdolności do pracy kub pobytu w szpitalu     3.600zł-niezdolnosc do pracy
                                                                                                     4.500zł-pobyt w szpitalu                          40,00zł
 
 
-koszty leczenia za granicą RP i kraju stałego pobytu                            20 000,00€                                       135,00zł
 
                                                                                                                 Razem                                     400,00zł
     
 
 

Rok temu pytałam agenta Gothaer o ubezpieczenie w przypadku niezdolnosci do pracy to przedstawił mi identyczne co twoje,a jak go spytałam a co w przypadku pracy na czarno??nie odpowiedział nic tylko się uśmiechnął...więc jak to jest z tym ubezp.i pracą bez umowy??
13 lipca 2014 15:32
kasiachodziez

Rok temu pytałam agenta Gothaer o ubezpieczenie w przypadku niezdolnosci do pracy to przedstawił mi identyczne co twoje,a jak go spytałam a co w przypadku pracy na czarno??nie odpowiedział nic tylko się uśmiechnął...więc jak to jest z tym ubezp.i pracą bez umowy??

...jest tak,że pewnie dostaniesz rachunek i sama go musisz zapłacić i i kłopotów tez mogą ci narobić...
13 lipca 2014 15:51 / 1 osobie podoba się ten post
ania37

...jest tak,że pewnie dostaniesz rachunek i sama go musisz zapłacić i i kłopotów tez mogą ci narobić...

No dokładnie tak by pewnie było,agenci o tym nie wspomną bo wiadomo każda podpisana umowa to zysk.Kobietki zastanówcie się zanim podpiszecie tak umowę gdzie obiecują kase za niezdolnośc do pracy bo raczej jej nie otrzymacie.Ubezpieczyc się warto zawsze,ale dla osób które pracują bez umowy ta opcja jest raczej nie przydatna.
13 lipca 2014 15:55
kasiachodziez

Rok temu pytałam agenta Gothaer o ubezpieczenie w przypadku niezdolnosci do pracy to przedstawił mi identyczne co twoje,a jak go spytałam a co w przypadku pracy na czarno??nie odpowiedział nic tylko się uśmiechnął...więc jak to jest z tym ubezp.i pracą bez umowy??

Trzeba wybrać opcję bez zasiłku w razie niezdolności do pracy. Byłam ubezpieczona w innej firmir i tam było wyrażne rozgraniczenie na opcję , kiedy było się w pracy i na tzw. turystyczną. W tej wersji, którą mam teraz nie ma mowy ani o pracy ani o turystycznym pobycie. Taka ogólna wersja zakładająca pobyt poza Polską. Moja agentka to sprawdziła.
13 lipca 2014 16:21
Dla osób pracujących czarno-'szara strefa' , miałam tylko dwie opcje
Długofalowy produkt , gdzie oszczędzało się kasę, można było dokupić pakiet zdrowotny, ale nacisk był na oszczędzanie, albo
Polisę ubezpieczeniową ze wszystkimi dodatkowymi pakietami zdrowotnymi( niezdolność do pracy również)
20 sierpnia 2014 17:56
Moi drodzy opiekunowie,mam pytanie,a mianowicie,pracuję w firmie niemieckiej,która ma siedzibę w Wuppertalu.
Jak mogę sprawdzić,czy firma odprowadza wszystkie składki.Pracuję od marca,nie dostałam ani jednego rozliczenia miesięcznego.
Wiem,że nie byłam ubezpieczona przeż trzy miesiące,dobiero w czerwcu dostałam AOK,ale w Polsce nie mogę korzystać z pomocy lekarskiej,ponieważ Niemiecka Kasa Chorych musi wydać formularz   E 106,wtedy nasz NFZ wyda poświadczenie wprowadzające do swadczeń opieki zdrowotnej w pełnym zakresie.Panie z firmy twierdzą,że zwróciły się do Niemieckiej Kasy Chorych o wydanie tego formularza,ale trzeba czekać pół roku.
Coś mi się to nie podoba,wydaje mi się,że powinnam być ubezpieczona od 4 marca od momentu podjęcia pracy w tej firmie.
Jeśli orientujecie się jak powinno być,bardzo proszę o wyjaśnienie z góry dziękuję.
20 sierpnia 2014 18:14
Luda

Moi drodzy opiekunowie,mam pytanie,a mianowicie,pracuję w firmie niemieckiej,która ma siedzibę w Wuppertalu.
Jak mogę sprawdzić,czy firma odprowadza wszystkie składki.Pracuję od marca,nie dostałam ani jednego rozliczenia miesięcznego.
Wiem,że nie byłam ubezpieczona przeż trzy miesiące,dobiero w czerwcu dostałam AOK,ale w Polsce nie mogę korzystać z pomocy lekarskiej,ponieważ Niemiecka Kasa Chorych musi wydać formularz   E 106,wtedy nasz NFZ wyda poświadczenie wprowadzające do swadczeń opieki zdrowotnej w pełnym zakresie.Panie z firmy twierdzą,że zwróciły się do Niemieckiej Kasy Chorych o wydanie tego formularza,ale trzeba czekać pół roku.
Coś mi się to nie podoba,wydaje mi się,że powinnam być ubezpieczona od 4 marca od momentu podjęcia pracy w tej firmie.
Jeśli orientujecie się jak powinno być,bardzo proszę o wyjaśnienie z góry dziękuję.

Dla mnie co najmniej dziwne, że nie masz żadnego rozliczenia.
Na jakiej podstawie jesteś przekonana ze masz ubezpieczenie w AOK? - posiadasz (fizycznie) kartę AOK?