Za co lubię moją pracę?

31 lipca 2013 14:46 / 3 osobom podoba się ten post
Fajne jest tez to dziewczyny ,ze mozemy poznawac rozne miasta i wioski :)) A takze inne kraje w przypadku Opiekunek znajacych inne jezyki
31 lipca 2013 15:15 / 1 osobie podoba się ten post
Bellanna

No ten wpis powalił mnie na kolana!!!! Klęczę i ryczę ze śmiechu i podpisuję się oboma rekami. Ja też! Ja też!  
Daisy- nie chwal się jak gotujesz, bo się na obiadek wproszę po powrocie - pozdrawiam

O, ja sobie wypraszam gotowanie w Polsce, a co to knajp nie ma?No i zawsze mnie na Leszczynową zaproszą , a ja, zwierzę towarzyskie, zawsze skorzystam:)
31 lipca 2013 16:32 / 4 osobom podoba się ten post
dlaczego lubie pracowaćw wD.ano dlatego że mam kase wiekszą niż w swoim kraju,i nie musze sie tak nadzwigać jak u siebie,ta praca mi odpowiada';;
31 lipca 2013 16:46 / 4 osobom podoba się ten post
daisy_44

Takie forum na przekór narzekaniu , które jest tu dosyć często obecne, dziewczyny, nie pogarszajmy sobie samopoczucia, trochę optymizmu!Jasne ,że nie zawsze jest cacy, ale skoncentrujmy się na pozytywach.
Ja lubię w swojej pracy wolne tempo, nie trzeba się spieszyć,zamiast dzis odkurzę jutro i też bedzie dobrze; a spieszyć się musialam całe życie, 3 dzieci samotnie wychowywanych plus praca zawodowa mnie do tego zmuszały, więc teraz wypoczywam:)
Lubię sobie w kuchni poszaleć i ponieważ dobrze gotuję, to dostaję wolną rekę i naprawdę dogadzam podopiecznym i sobie:D
Reszta w następnym odcinku, dobranoc :)
 

Dlaczego lubie pracowac za granica-dla pieniedzy,bo kto ich nie lubi miec.Jest mi obojetnie gdzie pracuje w Niemczech.Austrii czy Szwajcarii liczy sie kasa.Oczywiscie,ze wole byc w domu, ale wtedy tylko wydaje pieniadze a jak wyjade zarabiam i to sporo.Lubilam jezdzic a teraz nie lubie, ale jezdze, z wiekiem przestalam wierzyc,ze podroze ksztalca.Mnie podroze mecza.Nie lubie tez ograniczen jakie mam w obcym domu,musze sie dostosowac do zwyczajow,menu i akceptowac osoby powierzone mojej opiece,a nie raz mam z tym trudnosci.Oczywiscie,ze poznaje inna kulture,obyczaje czy kuchnie jest mi niezbedna gdy jestem w robocie, bo za nic w swiecie nie przeflancuje austryjackich knedli, szwajcarskiego racclet czy niemieckiej salatki kartoflanej do domowego menu.Lubie tez powroty do domu (z wiadomych powodow) czekaja wszyscy.A na powaznie to tak jak wiekszosc z nas pieniadze,pieniadze,pieniadze.
31 lipca 2013 16:53 / 1 osobie podoba się ten post
Jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o kasę.;)
31 lipca 2013 17:25 / 2 osobom podoba się ten post
Mnie też najbardziej w mojej pracy w DE podoba się to, że w 3 miesiące zarabiam tyle co w rok w Polsce. I lubię to, że już nie muszę patrzeć na moją kierowniczkę :) W Polsce też opiekowałam się starszymi ludźmi i sprawiało mi to dużo radości. A skoro w DE płacą więcej a w Polsce nie czekają dzieci i mąż to czemu nie ...
31 lipca 2013 17:52
W naszej pracy fajne jest też to, że oddalenie pokazuje nam, jak ważna jest dla nas nasza rodzina i przyjaciele. Tutaj widzi się to z całą wyrazistością.
31 lipca 2013 17:52
judora

Mnie też najbardziej w mojej pracy w DE podoba się to, że w 3 miesiące zarabiam tyle co w rok w Polsce. I lubię to, że już nie muszę patrzeć na moją kierowniczkę :) W Polsce też opiekowałam się starszymi ludźmi i sprawiało mi to dużo radości. A skoro w DE płacą więcej a w Polsce nie czekają dzieci i mąż to czemu nie ...

Lekka przesada !!! W 3 miesiące zarobię tyce co cały rok w Polsce ;) coś trochę to naciągane :)
31 lipca 2013 17:55 / 3 osobom podoba się ten post
Aniu na prawdę nie przesadzam, płacono mi 1230 pln za miesiąc pracy, za skończenie studiów dostałam dodatek 50 pln. To był cały etat w jednostce MOPS-u.
31 lipca 2013 17:55 / 3 osobom podoba się ten post
Nie sądzę, że Judora przesadza, bo jeśli ktoś zarabia w Polsce 1000zł miesięcznie, to daje przez rok 12.000zł . Zarabiając w D tylko 1000 euro, po 3miesiącach ma się roczna pensję z kraju (3 razy 4000zł, licząc 1 euro za 4zł, daje 12.000)
31 lipca 2013 18:11
no,niby tak tylko ,że GUS podaje średnią krajową ponad 3700 zł,tak więc sobie o tej średniej krajowej pomyślałam ;),ale większość to w Polsce zarabia w granicach 2 tys zł,mało jest ludzi co maja 1 tys zł miesięcznie na cały etat,tyle :)
31 lipca 2013 18:20 / 2 osobom podoba się ten post
ania37

no,niby tak tylko ,że GUS podaje średnią krajową ponad 3700 zł,tak więc sobie o tej średniej krajowej pomyślałam ;),ale większość to w Polsce zarabia w granicach 2 tys zł,mało jest ludzi co maja 1 tys zł miesięcznie na cały etat,tyle :)

Ania, to jeszcze zależy gdzie mieszkasz. W moim mieście cieszysz się jak masz chociażby jakiś staz zUrzędu Pracy, albo umowe zlecenie czy częśc etatu, ale legalnie. Najczęściej jeśli znajdziesz pracę to na czarno. I masz wybór iść do opieki po 200 zł albo [pracować na czarno..
31 lipca 2013 18:23 / 4 osobom podoba się ten post
romana

W naszej pracy fajne jest też to, że oddalenie pokazuje nam, jak ważna jest dla nas nasza rodzina i przyjaciele. Tutaj widzi się to z całą wyrazistością.

Ja bym raczej napisała-jak my jesteśmy ważni dla rodziny i przyjaciół.......................to tez bardzo predko widać z całą
wyrazistością....
 
Ania 37-zapraszam w region koszalinski -tu jeżeli ktoś w ogóle zarabia to ma najczęściej netto - 1100-1300zł i jeszcze się piętami w du..bije ,że pracę ma ...... tu nie ma przemyslu i nie ma motoru do napędzania gospodarki tego regionu,niewielkim ratunkiem jest sezon letni-raptem 2 mce w roku i to pod warunkiem ,że pogoda dopisuje.....Pielegniarka z takim stażem jak mój, 25lat,ma o około 1000zł mniej niz we Wroclawiu gdzie wcześniej pracowałam......Mieszkania sa tansze fakt ,ale media i utrzymanie kosztuje tak samo....Więc rzeczywiscie w ciągu 3 mcy w D zarabia się tyle co w rok tutaj.A takich regionów jak mój jestw Polsce bardzo wiele.
31 lipca 2013 18:36
ania37

no,niby tak tylko ,że GUS podaje średnią krajową ponad 3700 zł,tak więc sobie o tej średniej krajowej pomyślałam ;),ale większość to w Polsce zarabia w granicach 2 tys zł,mało jest ludzi co maja 1 tys zł miesięcznie na cały etat,tyle :)

Nie bierzesz pod uwagę, że do średniej krajowej wpadaja zarobki baaardzo wysokie o jakich przeciętny Polak nawet nie marzy. A poza tym "telewizja kłamie" - hahaha. 
31 lipca 2013 18:41 / 2 osobom podoba się ten post
ania37

no,niby tak tylko ,że GUS podaje średnią krajową ponad 3700 zł,tak więc sobie o tej średniej krajowej pomyślałam ;),ale większość to w Polsce zarabia w granicach 2 tys zł,mało jest ludzi co maja 1 tys zł miesięcznie na cały etat,tyle :)

Aniu ,po studiach mlody informatyk,elektronik może tyle zarobić,a z czasem i wiecej,ale to są zawody na które jest zapotrzebowanie.Jest tak jak Mycha napisała,ze wiekszości zarobków,które skladają się na srednia krajową przeciętny Polak nie widział.