Dodane przez CaringP 20 stycznia 2017

Opiekunka do seniorów-Hannover 04.02.17 r.

Miejsce pracy: Hannover

Poszukujemy opiekunki dla pary seniorów mieszkających w Hannoverze. Pani Beate ma 92 lata, waży 105 kg i ma 170 cm wzrostu, cierpi na niewydolność serca i niedowidzi (nosi okulary). Seniorka porusza się przy pomocy balkonika. Pan Claus, lat 90, waży 74 kg i ma 178 cm wzrostu, ma astmę, demencję na etapie początkowym, cierpi na cukrzycę, niewydolność serca. Senior porusza się samodzielnie. Para seniorów mieszka w dużym domu jednorodzinnym, 320 m2 z ogrodem blisko centrum miasta.

Miejsce pracy: Niemcy, Hannover

Seniorzy: Pani 92 lata, Pan 90 lat

Czas trwania umowy: 2 miesiące

Termin rozpoczęcia: 04.02.

Wynagrodzenie: 1400/1450 euro/netto/mies.

STAN SENIORÓW;

Seniorka:

starcze osłabienie wzroku (podopieczna nosi okulary),

duże trudności z chodzeniem (z powodu artrozy w kolanie),

niewydolność serca,

objawy paraliżu prawej ręki.

Senior:

starcze osłabienie wzroku i słuchu (podopieczny nosi okulary oraz aparat słuchowy),

astma,

alergia,

cukrzyca,

arytmia i niewydolność serca,

porusza się samodzielnie,

wybudzanie się w nocy (podopieczny bierze leki nasenne; nie potrzebuje pomocy opiekunki);

OSOBA, KTÓREJ SZUKAMY:
• posiada komunikatywną/dobrą znajomość języka niemieckiego
• posiada doświadczenie w opiece osób starszych
• posiada referencje
• jest miłą i życzliwą osobą
• jest osobą niepalącą i posiada prawo jazdy

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:
• pomoc w czynnościach higienicznych podopiecznej
• pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
• pomoc przy ubieraniu i rozbieraniu się
• prowadzenie gospodarstwa domowego, w tym przygotowywanie posiłków, gotowanie, sprzątanie, pranie i prasowanie (sporadycznie),

DO DYSPOZYCJI OPIEKUNKI:
• osobny pokój (40 m2),

• łazienka,

• TV,

• Internet.