Na wyjeździe #36

13 stycznia 2017 22:58
To ja koleżankę chętnie pociesze :) a sama też chetnie zobacze jakaś inna twarz niż Babciną.
13 stycznia 2017 22:59 / 2 osobom podoba się ten post
teresadd

Chyba Michasia.Coś mi się o uszy obiło.

Michasia w Regensburgu jest.
13 stycznia 2017 23:06
ivetta

Michasia w Regensburgu jest.

Ja zasiedziałam się w Regensburgu. Do Norymbergi mam 110 km, do Monachium 80 może Ktoś bliżej by wpadł na ciasto kawę.:)
13 stycznia 2017 23:49 / 1 osobie podoba się ten post
To tylko godzina pociągiem :) może kiedyś się uda :)
14 stycznia 2017 00:08 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

Ja zasiedziałam się w Regensburgu. Do Norymbergi mam 110 km, do Monachium 80 może Ktoś bliżej by wpadł na ciasto kawę.:)

Coś mi po głowie chodziło ,że o Norymberdze pisałaś.
14 stycznia 2017 00:20
teresadd

Coś mi po głowie chodziło ,że o Norymberdze pisałaś.

Może pisałam że ostatnio wyjeżdzałam z Norymbergi.pozdrawiam z Regnsburgaa dokładnie Harting :)
14 stycznia 2017 07:08 / 5 osobom podoba się ten post
W głowie się nie mieści. Podopiecznemu przekazała wiadomość że zbliża się jego koniec. Wiec starszy pan poprzednia noc był tak naładowany adrenalina normalnie młody bug. Pobudzony. Masakra. Pyta czy on żyje czy umiera. Ja odp. Żyjemy. Choć śmierć ma przyjść nie wiadomo czyja noga z brzegu. Trzeba wykonywac plan dnia i życie toczy się dalej.on musi zadzwonić do syna. Dzwonimy. Synowi brak słów dosłownie. Oddzwania siostra tłumaczenie znowu nie wiedzą co odpowiedzieć. Gdy im przekazalam co pdp powiedziałam to zaczęli tez mu tak tłumaczyć. On podejrzewam ze ja powiedział że nie chce tej transfuzji to totenscheins chyba myślał że zaraz umrze. Napisałam tak to jakos nieskladnia ale to ze pdp ma świadomość że to koniec. Różnie te wiadomości ludzie znoszą. Ciężko teraz mi tu tak jakoś. Jeszcze od wczoraj chory ma nowe tabletki na spanie. Także musiałam to z siebie wyrzucić
14 stycznia 2017 07:25 / 1 osobie podoba się ten post
Haneczka47

W głowie się nie mieści. Podopiecznemu przekazała wiadomość że zbliża się jego koniec. Wiec starszy pan poprzednia noc był tak naładowany adrenalina normalnie młody bug. Pobudzony. Masakra. Pyta czy on żyje czy umiera. Ja odp. Żyjemy. Choć śmierć ma przyjść nie wiadomo czyja noga z brzegu. Trzeba wykonywac plan dnia i życie toczy się dalej.on musi zadzwonić do syna. Dzwonimy. Synowi brak słów dosłownie. Oddzwania siostra tłumaczenie znowu nie wiedzą co odpowiedzieć. Gdy im przekazalam co pdp powiedziałam to zaczęli tez mu tak tłumaczyć. On podejrzewam ze ja powiedział że nie chce tej transfuzji to totenscheins chyba myślał że zaraz umrze. Napisałam tak to jakos nieskladnia ale to ze pdp ma świadomość że to koniec. Różnie te wiadomości ludzie znoszą. Ciężko teraz mi tu tak jakoś. Jeszcze od wczoraj chory ma nowe tabletki na spanie. Także musiałam to z siebie wyrzucić

A w efekcie okaże sie ,ze pan starszy przeżyje swoje wstrętne bachory jeszczeo dobrych pare latek ,jak sie wkurzy:):)
Trudne to ,trudne ,bo jestes pomiędzy nimi wszystkimi i wciągana siłą rzeczy w te zamieszanie całe...
14 stycznia 2017 07:29
Właśnie. To juz chyba dla dzieci trochę za długo to trwa. Brak słów. Ciężki czas i dla mnie i dla podopiecznych. Jeszcze jak go naszpikuja tabletami. Pfffff
14 stycznia 2017 07:31 / 2 osobom podoba się ten post
Monis

To tylko godzina pociągiem :) może kiedyś się uda :)

Bardzo zapraszam.Berdi planuje też mnie odwiedzić.Ivette miałam szczęście gościc w Pdp i " moich" progach:)
14 stycznia 2017 08:30
Kochani mam pytanie.
Właśnie otrzymałam nową umowe z firmy i widnieje tam taki zapis cytuje;jestem zatrudniona w firmie......na podstawie umowy zlecenia i z tego tytułu są odprowadzane za mnie składki na ubezp.społeczne zus.Nie chce dobrowolnie podlegać ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym z tytułu zawartej umowy z firma....;koniec cytatu
i miejsce na podpis...
Powiedzcie kochani czy z tego zapisu wynika, ze jestem tylko ubezpieczona...a co ze skladkami na emeryturke?
Dziekuje
ps.jestem pierwszy raz przez firme
14 stycznia 2017 08:52 / 3 osobom podoba się ten post
Dziewczynka.z

Kochani mam pytanie.
Właśnie otrzymałam nową umowe z firmy i widnieje tam taki zapis cytuje;jestem zatrudniona w firmie......na podstawie umowy zlecenia i z tego tytułu są odprowadzane za mnie składki na ubezp.społeczne zus.Nie chce dobrowolnie podlegać ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym z tytułu zawartej umowy z firma....;koniec cytatu
i miejsce na podpis...
Powiedzcie kochani czy z tego zapisu wynika, ze jestem tylko ubezpieczona...a co ze skladkami na emeryturke?
Dziekuje:-)
ps.jestem pierwszy raz przez firme

Firma nie ma prawa zamieszczac takiego zapisu w umowie.Ty sama możesz podjąć taką decyzję,ale to chyba odnosi sie do składki chorobowej.Może znów sie w przepisach coś pozmieniało.
Oczywiście,że jest to zapis nie kożystny dla Ciebie.To tak jak by sie Ciebie zapytali kto jest Twoim pozytywnym bohaterem i dlaczego jest to Jarek 
14 stycznia 2017 08:54 / 2 osobom podoba się ten post
Dziewczynka.z

Kochani mam pytanie.
Właśnie otrzymałam nową umowe z firmy i widnieje tam taki zapis cytuje;jestem zatrudniona w firmie......na podstawie umowy zlecenia i z tego tytułu są odprowadzane za mnie składki na ubezp.społeczne zus.Nie chce dobrowolnie podlegać ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym z tytułu zawartej umowy z firma....;koniec cytatu
i miejsce na podpis...
Powiedzcie kochani czy z tego zapisu wynika, ze jestem tylko ubezpieczona...a co ze skladkami na emeryturke?
Dziekuje:-)
ps.jestem pierwszy raz przez firme

Składki na ubezpieczenie społeczne, to własnie składni emerytalno-rentowe, ktore w Polsce sa obowiązkowe. Nieobowiązkowa jest tylko składka na ubezpieczenie chorobowe. Nie rozumiem zupełnie skąd ten zapis, że ,,nie chcę dobrowolnie podlegać ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym....."
Masz jakies dwie umowy? Wiem ze w Niemczech składki na emeryture i rente nie sa obowiązkowe, ale co ma do tego ZUS?
14 stycznia 2017 09:04
doda1961

Składki na ubezpieczenie społeczne, to własnie składni emerytalno-rentowe, ktore w Polsce sa obowiązkowe. Nieobowiązkowa jest tylko składka na ubezpieczenie chorobowe. Nie rozumiem zupełnie skąd ten zapis, że ,,nie chcę dobrowolnie podlegać ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym....."
Masz jakies dwie umowy? Wiem ze w Niemczech składki na emeryture i rente nie sa obowiązkowe, ale co ma do tego ZUS?

Dziękuje.Tak mam 2 umowy,jak ogarne pdp to poczytam tą drugą.Dokładnie mam taki zapis w umowie jak zacytowałam,pod tym jest miejsce na podpis.Pytam kochani bo wlaśnie nie wiem o co chodzi.
Ja zrozumiałam,że jestem tylko ubezpieczona bez odprowadzanych skladek na emeryturke...
ps.firma polska
14 stycznia 2017 09:08
Dziewczynka.z

Dziękuje.:-)Tak mam 2 umowy,jak ogarne pdp to poczytam tą drugą.Dokładnie mam taki zapis w umowie jak zacytowałam,pod tym jest miejsce na podpis.Pytam kochani bo wlaśnie nie wiem o co chodzi.
Ja zrozumiałam,że jestem tylko ubezpieczona bez odprowadzanych skladek na emeryturke...
ps.firma polska

tak jak ci napisała doda.To ubezpieczenie jest obowiazkowe.
Poczytaj umowy i napisz o nich w topiku o firmach