Na wyjeździe #36

13 stycznia 2017 11:50 / 1 osobie podoba się ten post
tak się zastanawiam, czy będąc zatrudnionym w jednej firmie (umowa zlecenie) można wskoczyć na krótkie zastępstwo w innej firmie podczas mojej 2 miesięcznej przerwy, czy ktoś tak miał albo wie coś na ten temat?
13 stycznia 2017 14:55 / 4 osobom podoba się ten post
nusia2302

tak się zastanawiam, czy będąc zatrudnionym w jednej firmie (umowa zlecenie) można wskoczyć na krótkie zastępstwo w innej firmie podczas mojej 2 miesięcznej przerwy, czy ktoś tak miał albo wie coś na ten temat?

Witaj. Spotkałam się już z czyms takim. W dwóch firmach mi powiedziano , że przy umowie zmecenie, to nie problem. Oczywiście znajdą się i takie firmy, ktore z obawy, żebyś nie zwiala powiedzą, ze nie mozna(te ich smieszne zakazy konkurencji), ale ogólnie prawnie to nie jest zabronione. A krotkich zleceń sporo jest.
13 stycznia 2017 19:14 / 5 osobom podoba się ten post
Wiecie jaka mam w telefonie sieć tutejszą ,,Tango''.
Bo do tanga trzeba dwojga i do telefonu też.
13 stycznia 2017 19:20 / 7 osobom podoba się ten post
Witajcie!
Pakuje kufer i ryczę....jak mi się nie chce jechać! W niedzielę rano kierunek DE.
13 stycznia 2017 19:35 / 13 osobom podoba się ten post
Witajcie Jutro kierunek Niemcy
13 stycznia 2017 19:40 / 1 osobie podoba się ten post
Ann1967

Witajcie!
Pakuje kufer i ryczę....jak mi się nie chce jechać! W niedzielę rano kierunek DE.

13 stycznia 2017 19:43 / 3 osobom podoba się ten post
lena46

Witajcie :-)Jutro kierunek Niemcy :-(

Witaj Lena, każdy musi swoje odbębnic......Nie ma to tamto..... Uściski...
13 stycznia 2017 19:45 / 2 osobom podoba się ten post
Ann1967

Witajcie!
Pakuje kufer i ryczę....jak mi się nie chce jechać! W niedzielę rano kierunek DE.

Nie rycz mała.....Nie rycz.....Nikt nie mówił, że będzie łatwo......
13 stycznia 2017 19:57 / 2 osobom podoba się ten post
lena46

Witajcie :-)Jutro kierunek Niemcy :-(

O,jak miło,choc raz wcześniej niż ja
13 stycznia 2017 19:58 / 4 osobom podoba się ten post
Malgoszg

Czy zdarzyło się Wam że w trakcie pobytu w DE musieliście wracać na dwa dni do PL żeby załatwić coś ważnego? Jak to załatwiliście z PDP? Moja jest samodzielna i potrzebuje lekkiej pomocy przy ubieraniu się, całą resztę koło siebie robi sama. Poradźcie mi jak to załatwić.

Ja jechałam na 6 dni do domu. Wpierw uzgodniłam wszystko z rodziną, a oni z firmą niemiecką. Ta z kolei poinformowała firmę polską. W moim przypadku opiekę nad pdp przejęła synowa, emerytowana pielęgniarka. Firmie oczywiście rodzina za ten czas gdy byłam w domu nie płaciła. Tak było z resztą za każdym razem gdy zjeżdżałam do domu. Pdp nie życzyła sobie żadnej innej opiekunki, a rodzina robiła wszystko aby temu życzeniou sprostać. 
13 stycznia 2017 19:59 / 3 osobom podoba się ten post
Ann1967

Witajcie!
Pakuje kufer i ryczę....jak mi się nie chce jechać! W niedzielę rano kierunek DE.

A w niedzielę zapakujesz kuper i w drogę. Będzie dobrze. Bez kasy nie wrócisz przecie.. 
13 stycznia 2017 20:03 / 1 osobie podoba się ten post
nusia2302

tak się zastanawiam, czy będąc zatrudnionym w jednej firmie (umowa zlecenie) można wskoczyć na krótkie zastępstwo w innej firmie podczas mojej 2 miesięcznej przerwy, czy ktoś tak miał albo wie coś na ten temat?

Ja tak zrobiłam w tym roku. Jest to zgodne z prawem. Umowa-zlecenie to nie umowa o pracę więc możesz mieć ich tyle ile Ci się spodoba, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. Nie musisz się przecież chwalić wszystkim dookoła, że jedziesz z innej firmy.
13 stycznia 2017 20:28 / 2 osobom podoba się ten post
Alina

Ja jechałam na 6 dni do domu. Wpierw uzgodniłam wszystko z rodziną, a oni z firmą niemiecką. Ta z kolei poinformowała firmę polską. W moim przypadku opiekę nad pdp przejęła synowa, emerytowana pielęgniarka. Firmie oczywiście rodzina za ten czas gdy byłam w domu nie płaciła. Tak było z resztą za każdym razem gdy zjeżdżałam do domu. Pdp nie życzyła sobie żadnej innej opiekunki, a rodzina robiła wszystko aby temu życzeniou sprostać. 

Wszystko załatwiłam z rodziną bez najmniejszego problemu. Jak mnie nie będzie wpadnie tu na 2-3 godziny syn mojej Frau. Dzięki za podpowiedzi
13 stycznia 2017 20:59 / 2 osobom podoba się ten post
ivanilia40

O,jak miło,choc raz wcześniej niż ja :-)

o nic nie pytaj Bardzo sie ciesze ,ze juz wracam do pracy
13 stycznia 2017 21:45 / 1 osobie podoba się ten post
lena46

o nic nie pytaj :-) Bardzo sie ciesze ,ze juz wracam do pracy :-)

Nie pytam,opowiesz mi wszystko w poniedziałek,też będę już w De.