Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #8

04 października 2016 15:40 / 3 osobom podoba się ten post
scarlet

A wiesz, że ja polubiłam szpinak dopiero w DE?
To co serwowała babcia jak byłam mała brzydziło mnie...dostałam szpinakowstrętu,
dopiero w DE nauczyłam się go tak przyrządzać , że teraz to moje ulubione danie..:-)

Coś czuję, że masz ciekawy przepis. Podrzuć proszę, ja chętnie skorzystam.
Kiedyś, jak jadłam szpinak to miałam wrażenie, że się katuję na życzenie :)
A, że zdrowy to jadłam..
Dopiero jak moja siostra dała mi przepis (opisany wyżej), mogę szczerze napisać, że jem na zdrowie i z miłości. 
04 października 2016 16:16 / 1 osobie podoba się ten post
fioletowa.mysz

Do sosu dolac filizanke kawy,ale nie fusiastej tylko z ekspresu albo nesce. Mieso naprawde mieknie podczas duszenia,i nie ma smaku kawy. Dodatkowy atut to kolor sosu ;) Nuczylam sie tego na jednej ze stelli,gdzie synowa pdp prowadzila restauracje i kilka pomyslow mi podrzucila ;)

Nie znałam takiego sposobu, ale dopiero w domu wypróbuję, bo tutaj takiego mięsiwa nie gotuję
04 października 2016 16:47 / 3 osobom podoba się ten post
Pomoc forum2

Ja polecam szpinak z podsmażana cebulką, czosnkiem, serem feta i oliwkami.
Dodatkowo odrobina masła, śmietanki i przyprawy  (pieprz ziołowy, szczypta soli).
Można podać z makaronem lub ziemniakami. 

spróbuję z serem feta, jednak oliwki sobie daruje
04 października 2016 16:52 / 3 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

U mnie miala byc zupa odgrzewana ale zmienilam zdanie. Robie nalesniki z kapusta i grzybami,bo nie mam natchnienia na lepienie pierogow(chyba za malo sie wsciekam:-) ) A ja zjem sam farsz bo lubie i juz! :-) I straszie za mna "chodzi" ten smak;))))

U mnie miały być placki ziemniaczane z musem (pdp b. lubi) lub potrawka z piersi kurczaka ryżem i kalafiorem, gdyby kartofle nie dojechały na czas.
Ostateczne podałam zasmażaną kapustkę z frykadelkami i ziemniaczki.
04 października 2016 17:15 / 3 osobom podoba się ten post
kasia14

spróbuję z serem feta, jednak oliwki sobie daruje

Mozarelli dodaj,bedzie pyysznie tez. Albo sera z niebieska plesnia. 
04 października 2016 17:44 / 1 osobie podoba się ten post
fioletowa.mysz

Mozarelli dodaj,bedzie pyysznie tez. Albo sera z niebieska plesnia. 

Mozzarelli spróbuję, w niebieskich i wszelkich innych pleśniach nie gustuję, a za radę dziękuję 
04 października 2016 19:36 / 1 osobie podoba się ten post
-ostatecznie ugotowalam w piwie imbirowym mięso od szynki-tą białą częśc,dowaliłam rukolę z papryką marynowaną bez skóry i prażonymi migdałami .Sos do niej zrobiłam z czosnyczkiem. Jeśli chodzi o szpinak to robię go z orzechami wloskimi i serem Riccota a jak nie mam orzechow to daję słonecznik i "ciut" czosnyczku. Bez deseru Jako ciekawostkę dodam-nie używam soli do mięsa!
04 października 2016 19:44 / 4 osobom podoba się ten post
Ziemniaki,buttergemuse i jajecznica z cebulą ,pomidorami,speckiem i szczypiorkiem
04 października 2016 21:36 / 1 osobie podoba się ten post
Nooo taki trochę jakby....niecodzienny....
04 października 2016 22:20
Może niezbyt w temacie-ale jedzenia dotyczy.
Czy spotkałyście w Lidlu Hummus?Chyba od niedawna toto jest.U mnie w Lidlu stoi to na końcu z mlekiem.Sa 3 smaki-klasyczny(posmak orzechowy),dyniowy i pikantny.Wszystkie przepyszne.Wyrób vegański.Osobiście polem bardzo.
04 października 2016 22:22 / 3 osobom podoba się ten post
Impala

Może niezbyt w temacie-ale jedzenia dotyczy.
Czy spotkałyście w Lidlu Hummus?Chyba od niedawna toto jest.U mnie w Lidlu stoi to na końcu z mlekiem.Sa 3 smaki-klasyczny(posmak orzechowy),dyniowy i pikantny.Wszystkie przepyszne.Wyrób vegański.Osobiście polem bardzo.

Spotkaąłm i się połaszczylam na ten klasyczny,był jeszcze ziołowy i czosnkowy oprócz tych co napisałaś.Kolezanka mi tyle opowiadała jakie to dobre......obrzydlistwo i w dodatku po 3 dnaich w lodówce zakwitło na niebiesko:(BŁEEEEE
05 października 2016 03:49 / 7 osobom podoba się ten post
Barszcz biały na białej ( a jakże) kiełbasie z gotowanym jajkiem na twardo.
Na deser tak zwane "ciasto sąsiadki".
05 października 2016 07:30 / 8 osobom podoba się ten post
Jupka lekka jarzynowa z duzamiloscia warzyw,jogurt dla pdp,i herbatka
05 października 2016 08:17 / 7 osobom podoba się ten post
Ale z dużą ilością  miłości....
05 października 2016 08:50 / 1 osobie podoba się ten post
dzisiaj idę na łatwiznę odgrzewam zupę kalafiorowo- brokułową