Wyłowione z sieci 3

01 marca 2017 17:28 / 1 osobie podoba się ten post
Aleksja

Nerwowo??? No nie zartuj :-) Nie ma w tym nic nerwowego.Raczej taka mala uwaga,a nie sadze,ze bezpodstawna,bo mile to nie bylo.Ale niewazne :)

Nie zniechęcaj się.Ja tego artykułu nie czytałam-wcześniej.Dzięki Tobie,czegoś się dowiedziałam.
01 marca 2017 17:29 / 2 osobom podoba się ten post
opiekun.5

Nie...Odpisałem Ci, że czytalem, dlatego zabieram głos w tej sprawie, a Ty do Aliny piszesz, że ja nie zorientowany...zastanów się trochę...Nie mam zamiaru się kłocić... to poważny temat a nie temat do zartów... Wiem, że mnie nie lubisz....ale merytorycznie to nawet z wrogiem można trochę sensownie pogadać... 

No więc zastanowiłam się chwilę i dalej twerdzę,że nie jesteś zorientowany,jakbyś był to byś wiedział,że w CH pracuje się za inne stawki,na innych warunkach niż w De.  
Jesli chcesz podyskutować to zaraz znajdę ci temat,w którym już milion razy poruszaliśmy sprawy warunków pracy w De. Będziesz mógł się tam wykazać wiedzą na ten temat.
To czy cię lubię czy nie ,to drugorzędna sprawa. 
01 marca 2017 17:29 / 1 osobie podoba się ten post
opiekun.5

Chyba jednak jest inaczej...Skoro czasem Nam się udaje indywidualnie coś wywalczyć... 

Nie, ten temat dotyczył Szwajcarii, a tam za opiekę płacą do 11 000 Franków miesięcznie i to jest zupełnie co innego 
01 marca 2017 17:29 / 3 osobom podoba się ten post
Wolę na szydełku.
01 marca 2017 17:31 / 9 osobom podoba się ten post
opiekun.5

Nie ryzykują, bo muszą wtedy uczciwie zaplacić... warto by w DE też dbali o Nas... opiekunki i opiekunów... 

Już widzę te zastępy opiekunek gotowych podpisać umowę o pracę, czyli przynależy urlop po 12 miesiącach pracy. 
01 marca 2017 17:31 / 2 osobom podoba się ten post
http://www.opiekunki24.pl/forum/temat/2018/prawo-dla-opiekunek/wygrany-proces---gratulacje-

Tu jest cała dyskusja na temat wygranego procesu przez opiekunkę w Ch.
01 marca 2017 17:32 / 2 osobom podoba się ten post
ivanilia40

No więc zastanowiłam się chwilę i dalej twerdzę,że nie jesteś zorientowany,jakbyś był to byś wiedział,że w CH pracuje się za inne stawki,na innych warunkach niż w De.  
Jesli chcesz podyskutować to zaraz znajdę ci temat,w którym już milion razy poruszaliśmy sprawy warunków pracy w De. Będziesz mógł się tam wykazać wiedzą na ten temat.
To czy cię lubię czy nie ,to drugorzędna sprawa. 

Znam sporo artykułów na ten temat a i doświadczenia sporo, bo w niejednej sytuacji byłem w opiece... 
01 marca 2017 17:33 / 3 osobom podoba się ten post
MeryKy

Albo na lody niech idzie :wystawia jezyk:

No przeca z Nugatką umówiony....
01 marca 2017 17:34
ivanilia40

http://www.opiekunki24.pl/forum/temat/2018/prawo-dla-opiekunek/wygrany-proces---gratulacje-

Tu jest cała dyskusja na temat wygranego procesu przez opiekunkę w Ch.

A prawo znam z racji mojej wcześniejszej pracy... wiadomo, że wymaga to głębokiego zastanowienia, dobrych prawników...nagłośnienia w mediach etc...ale kto wie...
01 marca 2017 17:34 / 4 osobom podoba się ten post
Knorr

No przeca z Nugatką umówiony....

Knorze, żebym ja Ci się nie umówiła 
01 marca 2017 17:35 / 2 osobom podoba się ten post
Nugatka

Żadna Niemka nie będzie wykonywała naszej pracy nawet za 3000 ojrasów, takie są realia...i jeśli będzie mowa nawet o "dopłatach", to PDP pójdą do domu starców bo nikt nie dołoży ani centa

Jeżeli miałoby się pracować tylko 40 godzin w tygodniu bo o to chyba chodzi Opiekunowi5, żeby to wywalczyć? To wiele Niemców byłoby zadowolonych z tej pracy. Albo gdy wszystkie nadgodziny zostały zapłacone? Ale wtedy rodzina wolałaby oddać do Heimu zamiast płacić opiekunce z Polski.
01 marca 2017 17:36
emilia

Już widzę te zastępy opiekunek gotowych podpisać umowę o pracę, czyli przynależy urlop po 12 miesiącach pracy. 

Wtedy należy się urlop płatny... jeśli by przepisy zrównali tymczasowych ze stalymi... 
01 marca 2017 17:36 / 2 osobom podoba się ten post
opiekun.5

Znam sporo artykułów na ten temat a i doświadczenia sporo, bo w niejednej sytuacji byłem w opiece... 

Gratuluje doświadczenia,w takim razie chcętnie poczytam twoje rady. 
01 marca 2017 17:38 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

No i te nasze Agencje nie bedą miały wyjścia. Przeniosą się do Niemiec i na Gewerbe nas będą zatrudniać :wystawia jezyk1:

Ale ja nie jestem pracownikiem tymczasowym niemieckim. To na pewno nie o mnie. ))
Poza tym już tyle zmian różnych przeżyliśmy to przeżyjemy i tą. Się tam nie martwię, nie moja broszka.
01 marca 2017 17:38 / 8 osobom podoba się ten post
opiekun.5

Znam sporo artykułów na ten temat a i doświadczenia sporo, bo w niejednej sytuacji byłem w opiece... 

Tym razem przez pomyłkę dałam Ci plusa.
A wiedza z artykułów nijak się nie ma do realiów. Od trzech lat jeżdżę do Szwajcarii, coś niecos wiem z praktyki a nie z wyobrażeń. Wygrany proces "załatwił " cały rynek.